Pagalba pavargusioms kojoms
Vasarą mes žymiai daugiau vaikštome nei žiemą: darbuojamės darže, keliaujame į turgų ar grybauti, o kur dar aktyvus poilsis gamtoje. Ir vaikštome paprastai ne tuščiomis, o su nešuliais. Kiek kilometrų per dieną padarome, sunku ir suskaičiuoti. Taigi vakare kojos vos mus laiko. Kaip jas atgaivinti?
Jeigu kojos apsunkusios, pabandykite pamasažuoti pėdas. Pradėkite nuo pirštų galų, po to pereikite prie pado ir masažą užbaikite ties čiurna. Toks masažas tonizuoja, todėl jį reikia daryti 2 - 3 valandos iki miego.
Kad kojos ne taip greit pavargtų, naudinga kasdien po trejetą minučių pavaikštinėti ant pirštų galiukų, o po to - ant kulnų. Arba pakaitomis ant vidinių ir išorinių pėdų pusių.
Dar viena efektyvi procedūra: paimkite metro ilgumo medinę lazdą ir pabandykite ja pavaikščioti. Iš pradžių išilgai jos, o vėliau - skersai.
Prieš miegą kojas palepinkite šilto ir šalto vandens vonelėmis. Į šiltą vandenį įpilkite ramunėlių nuoviro (2 šaukštus ramunėlių užpilti 1 litru verdančio vandens ir palaikyti 10 - 15 minučių, perkošti.), o į kitą vonelę pripilkite šalto vandens. Pirmiausia kojas minutei įmerkite į vonelę su šiltu vandeniu, po to - į su šaltu. Procedūrą kartokite 10 - 15 kartų.
Jeigu įmanoma, tai keletą kartų per dieną keiskite avalynę. Ji turėtų skirtis pakulnės aukščiu, išlenkimu.
Avėkite tik geros kokybės avalynę. Net namuose neavėkite nukleiptų šlepečių ar batų. Venkite avalynės be kulno ir be pakulnės. Pastaroji turėtų būti 1 - 2 centimetrų.
Namuose ar sode pavaikščiokite nors keletą minučių basomis. Sode pasidarykite vaikščiojimo takelį - paberkite smėlio, smulkių akmenukų, kaštonų, kankorėžių - ir kai tik turite laiko, juo pasivaikščiokite. Jei nėra galimybės tokį takelį pasidaryti, nusipirkite masažo kilimėlį ir kasdien po kelias minutes juo pavaikščiokite.