• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Suomių biologės nustatė, kad saviškių protegavimas, dažnai pastebimas žmonių tarpusavio santykiuose, yra nesvetimas ir skruzdėlėms.

REKLAMA
REKLAMA

Juodųjų Formica fusca rūšies skruzdėlių darbininkės, pavyzdžiui, "prižiūrėdamos ir augindamos kiaušinius bei lervas, pirmenybę teikia savo artimiems giminaičiams", šią savaitę pasirodžiusiame Didžiosios Britanijos žurnale "Nature" tvirtina Minttumaaria Hannonen ir Liselotte Sundstroem.

REKLAMA

Helsinkio universiteto biologės tokią išvadą padarė, atlikusios tyrimą su dešimt skruzdėlių kolonijų, kuriose buvo po dvi genetiškai skirtingas karalienes.

Mokslininkių nuomone, toks elgesys rodo, kad skruzdėlyno skruzdėlės ne tik suvokia savo tarpusavio giminystės ryšius, bet ir siekia apginti "egoistinius genetinius interesus". Pagal tai, labiau rūpinantis genetiškai artimesnės karalienės kiaušiniais ir lervomis, skruzdėlyne didėja tos giminės palikuonių skaičius. Užuot rūpinusios viso skruzdėlyno gerove, o teikdamos pirmenybę savo "giminėms", skruzdėlės atitinkamai keičia būsimųjų skruzdėlyno kartų genetinę sudėtį.

Iki šiol mokslininkai saviškių protegavimą buvo nustatę tik bitėms Apis mellifera.

dpa-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų