Žmones mulkinantys telefoniniai sukčiai suįžūlėjo - pasiimti pinigų jie atvyksta apsivilkę policininkų uniformomis. Pasak policijos, pareigūnais apsimetę aferistai reikalauja atlyginti žalą už neva jų artimųjų padarytas avarijas ar kitus neva įvykdytus nusikaltimus.
Antradienį sukčiai pasipelnė iš 60 metų vilnietės G. Z. Andriejumi prisistatęs uniformuotas vyras moteriai pranešė, esą jos sūnus už nebaigtą daryti remontą skolingas 500 litų. Vykdydama jo nurodymą, vilnietė nunešė pinigus į sukčių nurodytą vietą.
Iš kitos moters sukčiai tą pačią dieną išviliojo 2 tūkst. litų. Vilnietei J. B. į namus paskambinęs nepažįstamas vyriškis pranešė apie jos sūnaus neva padarytą nusikaltimą. Pinigų pasiimti atvyko policijos pareigūno uniforma apsivilkęs sukčius.
Savo santaupas policininkais apsimetusiems sukčiams atidavė ir 76 metų klaipėdietė. Sukčius moterį įtikino, esą anūkas, vairuodamas automobilį, padaręs avariją ir sužalojęs žmogų. Močiutė už anūko išlaisvinimą nepagailėjo 6 700 litų. Tik vakare moteris atsiminė, kad anūkas neturi automobilio ir avarijos padaryti negalėjo...
Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas perspėja gyventojus, kad šie neskubėtų vykdyti netikėtų uniformuotų svečių prašymų. Pirmiausia reikia paprašyti parodyti policijos pareigūno tarnybinį pažymėjimą.
Be to, būtina paskambinti artimajam, apie kurio padarytą avariją arba nusikaltimą pasakojo nepažįstamasis, ir įsitikinti, ar jis iš tikrųjų pateko į bėdą. Gyventojai raginami neduoti pinigų per tarpininkus ir nepervedinėti jų į nepažįstamų žmonių nurodytas sąskaitas. Sulaukę sukčių skambučių ar jų apsilankymų, žmonės tuoj pat apie tai turi pranešti policijai trumpuoju pagalbos numeriu 112.