Seimo Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcija paprašė parlamentinės Etikos ir procedūrų komisijos ištirti, ar frakcijos narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas Viktoras Uspaskichas nesinaudoja pareigomis Seime, proteguodamas privačius interesus - ar ne daro įtakos įmonių, kuriose jis turi akcijų, finansinei paramai.

Kaip pranešė NS Informacinis centras, frakcijos kreipimesi rašoma, kad "iš Etikos ir procedūrų komisijos laukiame nedviprasmiškų ir pagrįstų išvadų dėl V. Uspaskicho, kaip Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko, veiklos".

Kreipimąsi pasirašė NS frakcijos seniūno pavaduotojas Vaclovas Karbauskis, šiuo metu pavaduojantis išvykusį frakcijos seniūną.

"Frakcijos sprendimas dėl V. Uspaskicho bus priimamas tik gavus argumentuotas Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išvadas. Remdamasi gandais ar neįrodytais faktais, frakcija nesvarsto ir nesvarstys nė vieno klausimo, nes gandų eskalavimas yra tik opozicijos naudojama politinės kovos taktika", - pabrėžė V. Karbauskis.

Neseniai žiniasklaida pranešė, esą V. Uspaskichas siūlė premjerui ir Seimo pirmininkui apriboti bendrovės "Vilniaus prekyba" įtaką mainais į tai, kad atsisakys inicijuoti referendumą dėl parlamento rinkimų sistemos keitimo.

Pirmadienį Seimo narys Algimantas Matulevičius paragino parlamento vadovą Artūrą Paulauską nušalinti V. Uspaskichą nuo komiteto vadovo pareigų.

REKLAMA

"Jau treti metai Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas V. Uspaskichas naudojasi tarnybine padėtimi asmeniniais tikslais, ignoruodamas etikos normas bei pažeisdamas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą", - teigiama A. Paulauskui nusiųstame A. Matulevičiaus kreipimesi.

Jame pažymima, kad "V. Uspaskichas deklaruoja, kad siekia pagerinti verslo sąlygas Lietuvoje, bet akivaizdu, kad jis stengiasi tik dėl tų įmonių, kuriose yra jo arba jo šeimos narių turto".

Jeigu A. Paulauskas neinicijuos V. Uspaskicho nušalinimo, A. Matulevičius BNS teigė ketinąs pradėti rinkti parlamentarų parašus inicijuoti parlamente balsavimą dėl nepasitikėjimo Ekonomikos komiteto vadovu.

Inicijuoti tokią procedūrą gali ne mažiau kaip 29 parlamentarai, o Seimo pareigūnui atstatydinti reikia ne mažiau kaip pusės visų Seimo narių balsų. Seime yra 141 narys, bet šiuo metu 4 parlamentarų vietos yra laisvos.

Prieš išrenkamas į Seimą, V. Uspaskichas vadovavo koncernui "Vikonda", tarpininkavo parduodant Lietuvoje dujas iš Rusijos. V. Uspaskichas yra deklaravęs turto už 60 mln. litų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų