Ūkio ministro Viktoro Uspaskicho veiklą tiriančios Seimo laikinosios komisijos kol kas neketina ne tik apklausti Maskvos vyriausybės atstovo Baltijos šalyse Aleksandrą Mizgarį, bet ir paprašyti šios institucijos pateikti skandalą sukėlusios neva jo rašytos ataskaitos originalo.

"Siūlymų pakviesti Maskvos vyriausybės atstovus nebuvo. Paprašyti dokumentų - taip pat", - po ketvirtadienį įvykusių pirmųjų komisijų posėdžių žurnalistams sakė jų pirmininkas Vaclovas Karbauskis.

Anot jo, pirmiausia Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas bus paprašytas pateikti opozicijos atneštą minėtos ataskaitos kopiją, o Vilniaus miesto savivaldybė - patvirtinti, kad buvo gavusi tokį dokumentą. Tik tuomet bus sprendžiama, ar būtina kreiptis į Maskvos vyriausybę ir kviesti į apklausą A. Mizgarį.

V. Uspaskicho vadovaujamos Darbo partijos nariai anksčiau ne kartą teigė, esą šis dokumentas galėjo būti "pagamintas" sostinės Konstitucijos prospekte - čia įsikūrusi Vilniaus miesto savivaldybė. Paklaustas, kodėl neprašys Maskvos vyriausybės patvirtinti ataskaitos autentiškumą, V. Karbauskis pareiškė: "Jei (savivaldybė - ELTA) neturės atsiųsto originalo, bus pripažinta, kad gamyba".

Anot komisijų pirmininko, originalo autentiškumą turėtų patvirtinti pareigūno parašas, Maskvos vyriausybės antspaudas.

REKLAMA

Gegužės pradžioje opozicinių Tėvynės sąjungos bei Liberalų ir centro frakcijų atstovai perdavė A. Paulauskui neva A. Mizgario rašytos ataskaitos kopiją.

Maskvos tarptautinių ryšių departamento vadovui Georgijui Muradovui teigiama, neva V. Uspaskichas pasiūlė įsteigti bendrą Lietuvos ir Rusijos įmonę, perleidžiant dalį "Krekenavos agrofirmos" akcijų Maskvos mėsos perdirbimo kombinatui.

Ataskaitoje pažymima, kad ministras siūlo naujai įsteigtai bendrai įmonei perleisti ir Lietuvos didmeninės prekybos terminalo bei logistikos centro statybą Maskvoje, taip pat - perregistruoti ir šio prekybos bei logistikos centro statybai numatytą žemės sklypą Maskvoje.

V. Uspaskichui priklauso 17,4 proc. "Krekenavos agrofirmos" akcijų. Be to, jis su žmona turi agrofirmos "Josvainiai", kuri yra didžiausia minėtos bendrovės akcininkė, akcijų.

Pats A. Mizgaris Lietuvos žurnalistams patvirtino, kad buvo susitikęs su V. Uspaskichu ir lankėsi ministro šeimai priklausančiose "Vikondos" įmonėse. Tačiau jis paneigė rašęs tokio turinio ataskaitą, kokią paviešino Seimo opozicija.

Komisijos ketina paprašyti įvairių dokumentų ir Ūkio, Užsienio reikalų ir Finansų ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės, Nacionalinės mokėjimų agentūros, Valstybės kontrolės ir Valstybės saugumo departamento. Negavus reikiamų dokumentų, planuojama kai kuriuos pareigūnus pakviesti į apklausas. V. Karbauskis užsiminė, kad į apklausą turėtų būti kviečiamas ir V. Uspaskichas.

Pirmieji komisijų posėdžiai, kuriuose buvo sprendžiami organizaciniai klausimai, vyko viešai. Tačiau vėliau kai kurie posėdžiai, taip pat ir pareigūnų apklausos gali būti rengiamos už uždarų durų.

Kiti komisijų posėdžiai numatomi kitą ketvirtadienį. Komisijos iš esmės tiria tą patį skandalą, o du trečdalius jų narių sudaro tie patys parlamentarai, tačiau komisijos greičiausiai posėdžiaus atskirai, mat joms suformuluoti skirtingi klausimai.

Konservatorių ir liberalcentristų inicijuota laikinoji tyrimo komisija aiškinasi V. Uspaskicho galimai neteisėtą veikimą proteguojant kai kuriuos asmenis ir bendroves. Šį tyrimą paskatino įtarimai dėl galimai neskaidraus Specialiosios žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos programos (SAPARD) lėšų skirstymo, taip pat numanomas su ministru susijusios bendrovės "Krekenavos agrofirma" ir jam artimų asmenų protegavimas svarstant valstybinės reikšmės projektus su Rusija bei kuriant verslo informacijos centrus.

REKLAMA

Darbo partijos frakcijos siūlymu sudaryta komisija aiškinsis, ar žiniasklaidoje paskelbtą tekstą rusų kalba apie A. Mizgario raštą Maskvos vyriausybė yra oficialiai perdavusi Lietuvos valstybinėms institucijoms, juridiniams ar fiziniams asmenims ir ar paskelbtas tekstas yra dokumentas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų