Antradienį (05.20) Seimas atmetė Lietuvos prezidento Rolando Pakso siūlymus jo vetuotam Naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymui. Už tai balsavo 73 Seimo nariai, 35 buvo prieš, 1 Seimo narys susilaikė.

Valdančiajai daugumai atstovaujančių Seimo narių neįtikino šalies vadovo argumentai, kad šis Seimo priimtas įstatymas neužtikrina mokesčio administravimo procedūrų skaidrumo, jam trūksta teisinio aiškumo ir išsamumo.

"Tai nėra teisiškai motyvuota, nes šalies vadovas neįvardijo, kokios konkrečios šio grąžinto įstatymo nuostatos yra neaiškios ir neišsamios. Prezidento dekrete nurodytas motyvas, kad įstatyme numatyti bazinio mokesčio diferencijavimo dydžio kriterijai neatitinka šiuolaikinės pasaulinės praktikos, nėra pagrįstas, nes dar 1997 metais PHARE ataskaitoje siūloma diferencijuoti mokestį priklausomai nuo metinio gavybos iš telkinio lygio", - sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Šivickas.

Prezidento veto remiantis liberalas Algirdas Gricius sakė manąs, kad šalies vadovo siūlymai buvo atmesti dėl tam tikrų interesų grupių daromos įtakos.

Šalies vadovo nuomone, šiuo Seimui priimtu įstatymu sudaromos tam tikros priežastys piktnaudžiavimui. Todėl R. Paksas siūlė nekeisti šiuo metu galiojančios Naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymo redakcijos tol, kol nebus parengtas ir priimtas Naftos įstatymas.

ELTA


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų