Vieniems - per karšta, kitiems - per daug lietaus
Ukrainos Donecko srityje sprogus šachtoje susikaupusiam metanui žuvo 31 žmogus. Šachtininkai dirbo 1 000 metrų gylyje po žeme. Ši nelaimė - didžiausia šalies šachtose įvykusi tragedija per pastaruosius dvejus metus, o šiemet Ukrainos šachtose žuvo daugiau kaip 100 angliakasių. Statistikai teigia, jog vienas milijonas tonų iškastų anglių šioje šalyje kainuoja vidutiniškai 3,5 angliakasio gyvybės.
O štai Japonijos sostinėje 3 žmonės mirė nuo šilumos smūgio, o nuo karščio ligoninėse atsidūrė 347 daugiausia Tokijo gyventojai. Antradienio popietę čia užregistruota rekordinis 39,5 laipsnio karštis, o daugiau kaip 30 laipsnių temperatūra jau laikosi 15 dienų. Vadinamąjį karščio salos reiškinį lėmė sparti Tokijo urbanizacija. Temperatūrą didina automobiliai ir oro kondicionieriai, o gaivų vėją stabdo dangoraižiai. Oras vis labiau įkaista ne tik Japonijoje. Mokslininkai daro sensacingą išvadą ir apie Saulės įkaitimą. Ji darosi vis ryškesnė, o jos spinduliavimas stiprėja.
Galbūt saulė veikia ir žmones. Indijoje mažiausiai 50 keleivių vežęs autobusas lėkė pasiutusiu greičiu, kol įlėkė į griovį. Žuvo 40 žmonių. Vakarų Vokietijoje Danijos turistinis autobusas pralaužė tilto apsaugines tvoreles ir nukrito iš 10 metrų aukščio. Du žmonės žuvo, dešimtys, daugiausia paauglių, sužeista.
Policija Pietų Korėjoje suėmė vyrą, kuris įtariamas mažiausiai 19 žmonių nužudymu. Maniako aukomis tapdavo moterys ir turtingi piliečiai.
Įsibėgėjus musoninių liūčių sezonui, Kinijos pietuose purvo srautuose ir žemės nuošliaužose žuvo mažiausiai 10 žmonių, o potvynių, taifūnų, žemės drebėjimų ir kitų stichinių nelaimių aukų skaičius siekia net 659. Tuo tarpu meteorologai ir toliau šiame regione prognozuoja lietų. Panašu ir Vietname. Per staigius potvynius nuskendo per 30 žmonių.
Mažiausiai 16 žmonių žuvo per sprogimą gyvenamajame name Jemene. Gali būti, kad namo savininkas pastate laikė didelį kiekį sprogmenų.