• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saugumas kaime - bendras rūpestis

Nesaugiausi kaime - seni ir vieniši žmonės. Dažniausiai jie ir tampa įvairių pergėrusių plėšikų aukomis. Ar yra būdų tokiems žmonėms padėti jaustis saugesniems, užtikrinti jų saugumą? To ir paklausėme pašnekovų.

REKLAMA
REKLAMA

Jonas Pinskus, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys:

- Gaila, bet nepaisant daugelio dedamų pastangų, užtikrinti kaimuose gyvenančių žmonių saugumą vis dar nepavyksta. Jau kuris laikas yra teikiama speciali priemonė, siekiant užtikrinti bent jau operatyvų pagalbos iškvietimą, o kartu ir tam tikrą saugumą. Juk žinodamas, kad viename ar kitame vienkiemyje gali būti panašus įtaisas, plėšikas gal ir nesiryš pulti gyventojo. Beje, jais jau pasinaudota ne vieną kartą - specialiosios tarnybos skubiai atvyko į įvykio vietą, buvo užkirstas kelias nelaimei, ligai. Bėda tik ta, jog nepakanka lėšų tokius įrenginius įrengti visiems gyventojams.

REKLAMA

Kol kas kalbama tik apie atokiose sodybose įsikūrusius žmones, o pagalbos prisireikti gali ir kaime gyvenantiems. Juk ne visada vienas kaimynas žino, kas dedasi kito gyventojo troboje. Todėl kartais šalia gyvenančius žmones apginti yra sudėtingiau.

Manau, jog daug budresni turėtų būti ir patys gyventojai, ir, žinoma, nelikti abejingi ir kaimynai. Pastebėjus bet kokį įtartiną asmenį ar neįprastą sodybos svečių ar gyventojų elgesį, reikėtų sureaguoti, pasidomėti, kas vyksta, o jei jau matoma, kad vykdomas nusikaltimas, nedelsiant skambinti pareigūnams, įsidėmėti kuo daugiau detalių, galėsiančių vėliau praversti nusikaltimo išaiškinimui.

REKLAMA
REKLAMA

Egidijus Lapinskas, Kėdainių rajono policijos komisariato vadovas:

- Mūsų komisariatas šiuo metu nedalyvauja vienkiemių gyventojams teikiamoje programoje, kurios tikslas - vienišų atokiai gyvenančių žmonių namuose įrengti specialius pagalbos iškvietimo ir ryšio su pareigūnais prietaisus. Nedalyvaujame todėl, kad tai reikštų tam tikrus įsipareigojimus, kurių šiuo metu komisariatas negali prisiimti. Tam, kad tą galėtume daryti, reikia atitinkamo savivaldybės sprendimo, o kol tokio sprendimo nėra, tai ir mes nieko negalime imtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienkiemių, vienišų žmonių saugumą kaimuose stengiamės užtikrinti pačiais įvairiausiai būdais - apylinkėse dirbantys tyrėjai yra gyventojams išdalinę savo mobiliųjų telefonų numerius, šiems pareigūnams galima skambinti bet kuriuo metu. Policijos komisariato darbuotojai dažnai rengia susitikimus su gyventojais, kalbasi apie tai, kaip elgtis pavojaus akimirką, kur kreiptis bėdai ištikus, išklausome gyventojų nusiskundimus, pastabas. Vienišus, atokiai gyvenančius kaimo žmones nuolat aplanko ir seniūnijose dirbantys socialiniai darbuotojai, paštininkai, kurie taip pat atlieka tam tikrą prevencinę funkciją ir esant reikalui informuoja policiją.

REKLAMA

Pastaruoju metu daug pranešimų apie nusikaltimus vienkiemiuose ar prieš vienišus kaimų gyventojus nesame sulaukę, tačiau bet kuriuo atveju į tokius nusikaltimus stengiamės reaguoti greitai, operatyviai juos išaiškinti.

Antanas Alekna, Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnas:

- Mūsų seniūnijoje nėra itin daug vienišų gyventojų ar atokių sodybų, tačiau tų, kurie gyvena seniūnijos teritorijoje saugumas mums taip pat rūpi. Esame kreipęsį į savivaldybę tam, kad kaimų gyventojams būtų suteikta galimybė įrengti pagalbos iškvietimo aparatus, domimės tuo. Kol kas seniūnijoje tokių prietaisų neturime.

REKLAMA

Suprantama, prie kiekvieno gyventojo policijos posto neįkursi, tačiau skaudu yra girdėti, jog tai čia, tai ten užpuolami, sužalojami, apiplėšiami vieniši seni žmonės, o tą daro jauni, jėgų nestokojantis vyrai. Ar vienaip ar kitaip žiūrint, turėtų būti gėda taip elgtis, bet ką jau padarysi, jeigu taip yra, o svaigalai kaip niekas kitas temdo žmonių protus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek seniūnijos jėgos leidžia, tiek policijai padedame užtikrinti vienkiemių ir vienišų gyventojų saugumą. Seniūnijose dirba ir apylinkės inspektoriai. Manau, ir šie pareigūnai turėtų glaudžiau palaikyti ryšius su savo apylinkės gyventojais, ypač su tais, kurie gali tapti panašių nusikaltėlių aukomis.

Gyventojai ir patys neturėtų bijoti kreiptis į pareigūną, nors ir naktį. O būna, kad nutinka, jog apiplėštas naktį žmogelis kenčia iki ryto ir tik vėliau praneša policijai apie nusikaltimą. Tad kenčia ir įvykio išaiškinimo tikimybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų