Seimo Liberalų ir centro frakcijos narys Raimondas Šukys įsitikinęs, kad teisėsaugos institucijų tyla dėl Seimo nariui Antanui Bosui mestų įtarimų yra nepaaiškinama. Todėl antradienį generalinis prokuroras Antanas Klimavičius esą gali paprašyti Seimo panaikinti parlamentaro neliečiamybę ar atsisakyti komentuoti ikiteisminį tyrimą.

"Tyla iš tiesų niekaip nepaaiškinama. Šioje situacijoje generalinis prokuroras gali pranešti tik dvi naujienas: ar jis prašo panaikinti imunitetą ir leisti pareikšti įtarimus, ar pasakyti vieną frazę, "kad vyksta tyrimas, ir nieko negaliu komentuoti", - pirmadienį "Žinių radijo" laidoje "Apskritas stalas" kalbėjo R. Šukys.

Pasak jo, A. Klimavičius dar gali pareikšti, kad vyksta tarnybinis patikrinimas, kas pažeidė įstatymus ir paviešino ikiteisminio tyrimo medžiagą, "bet vargu ar tie paaiškinimai nuramins aistras".

ELTA primena, jog generalinis prokuroras antradienį ketina pateikti Seimui informaciją apie Darbo partijos atstovui mestų įtarimų užsakius pasikėsinimą į pajūrio verslininką pagrįstumą.

R. Šukio tvirtinimu, teisėsaugos institucijų ryšiams su visuomene darbuotojai turėjo pateikti informaciją apie šių įtarimų pagrįstumą ar paprašyti susilaikyti nuo bet kokių kaltinimų ar vertinimų.

Tačiau informacijos nebuvimas, anot jo, gali reikšti, kad pareigūnai buvo sutrikę ar nustebę, gal jie pradėjo aiškintis, kaip ta informacija pateko į žiniasklaidą ir todėl negalvojo, kaip tai pasakyti visuomenei.

REKLAMA

Be to, apie galimus įtarimus A. Bosui pirmiausiai, R. Šukio manymu, turėjo sužinoti Seimas, nors atsitiko "kaip visada atvirkščiai, ir tai iš tiesų jau tapo sistema".

Dar nepareiškus įtarimų oficialiai paviešinta informacija, jo žodžiais, sudarė prielaidas kriminalinį tyrimą paversti politinių spekuliacijų objektu. Todėl esą būtina nustatyti konkrečius pareigūnus, kurie pateikė informaciją žiniasklaidai ir juos "griežčiausiu būdu nuteisti".

Politikai savo ruožtu, pasak parlamentaro, turėtų elgtis santūriau ir nesišvaistyti nepagrįstais kaltinimais, kad nepažeistų nekaltumo prezumpcijos.

ELTA


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų