Didžiųjų tinklų prekybininkai žada švelninti reikalavimus tabaką bei alkoholį įsigyjantiems pirkėjams. Kad prekybininkai stabdys iki šiol vykdytą akciją, laikinąjį Seimo pirmininką Česlovą Juršėną po šiandien vykusio susitikimo patikino "VP Market" generalinis direktorius Ignas Staškevičius.

Tačiau prekybininkai kol kas konkrečiai nenurodo, kaip keisis iki šiol taikyta tvarka, kai buvo reikalaujama asmens dokumentų iš visų, bet kokio amžiaus minėtas prekes įsigyjančių pirkėjų.

Pasak Č. Juršėno, kitą savaitę susitiks abiejų pusių teisininkai ir ieškos galutinio kompromisinio sutarimo. Laikinasis Seimo vadovas pasidžiaugė, kad prekybininkai pagaliau pripažino, kad tabako ir alkoholio pardavimą vaikams ir paaugliams reikia kontroliuoti.

Č. Juršėnas sakė nesiimąs prognozuoti, ar Seimas savo ruožtu imsis keisti nuo gegužės 1 d. įsigaliojusias Alkoholio kontrolės ir Tabako kontrolės įstatymų nuostatas. Jos numato, kad, per vienerius metus įmonėje du kartus nustačius draudimo parduoti alkoholinius gėrimus ar tabako gaminius asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, pažeidimą, tokiai įmonei panaikinama licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais ar tabako gaminiais toje prekybos vietoje, kurioje nustatyti pažeidimai.

Ketvirtadienio Seimo plenariniame posėdyje numatyta pateikti net kelis valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovų parengtus Alkoholio kontrolės ir Tabako kontrolės įstatymų pataisų projektus.

REKLAMA

Seimo Ekonomikos bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų pirmininkai socialliberalai Vaclovas Karbauskis ir Alvydas Sadeckas siūlo Alkoholio kontrolės ir Tabako kontrolės įstatymuose numatyti, kad licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais ar tabako gaminiais panaikinama, jei draudimas parduoti alkoholinius gėrimus ar tabako gaminius įmonėje pakartotinai pažeidžiamas dėl nepakankamos priežiūros ar kontrolės įmonėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų