Visame pasaulyje populiariam žaislui - pliušiniam meškiukui sukako lygiai šimtas metų.
Užsienio spauda juokauja, kad tai neilgas laikotarpis, palyginti su tikromis meškomis, kurios, mokslininkų žiniomis, Žemėje gyvuoja jau 20 milijonų metų. Tačiau ir vieno amžiaus užteko, kad būtų sukurtas visas meškinų metraštis.
Meškiukas Tedis gimė 1902 m. gruodį Europoje. Vienoje siuvykloje laiku susigriebta, kad stilizuotos meškiuko pavidalo adatų pagalvėles klientai perka savo vaikams. Produkciją tuoj pat patobulino: Štutgarto zoologijos parkui užsakė keletą piešinių ir pagal juos pasiuvo pirmąjį žaislinį meškiuką.
Siekdami portretinio sutapimo, meškiukų tuomet dar nesužmogindavo ir netgi nevadindavo vardu, kol pasaulio nesužavėjo JAV prezidento Theodoro Roosevelto bendravardis Tedis.
1902 m. T. Rooseveltas (1858-1919) buvo dalykinėje išvykoje vienoje valstijoje, kurios valdžia jam surengė meškų medžioklę. Meilikaujant prezidentui prie medžio buvo pririšta meškos iškamša, tačiau T. Rooseveltas susiprato ir nešovė. Viename iš laikraščio "Washington Star" numerių tuomet pasirodė taikli karikatūra, o jos paveiktas rusų emigrantas Morissas Michtonas pagamino pjuvenomis prikimštą meškiuką, sulaukusį neįtikinėtino populiarumo. Taip žaislinis meškiukas tapo garsus abiejose Atlanto pusėse.
"Visa karališkoji šeima turi savo meškiukus Tedžius. Princas Čarlzas (Charles), princas Edvardas (Edward) ir princas Endriu (Andriew) - kiekvienas turi savo pliušinį meškiuką. Be jo neįsivaizduojama anglų aristokratijos istorija. Vaiko į internatinę mokyklą negalėdavo išsiųsti be meškiuko - kas jį nuramintų prieš miegą, primintų namus", - sako Liverpulio nacionalinio muziejaus spaudos atstovas Stevenas Gey. Jis juokauja, kad pliušinių meškiukų Didžiojoje Britanijoje jau yra daugiau negu Jos Didenybės pavaldinių.
ELTA