REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pietų Europa šiomis dienomis leipsta nuo karščio: Ispanijos kurortinėje Maljorkos saloje daugeliui atostogautojų yra per karšta, kad atsirastų noras maudytis. Italijoje dėl karščių daug kur dingo elektros srovė. Graikijoje oro temperatūra artimiausiomis dienomis, anot prognozių, pakils iki 39 laipsnių, o Prancūzijoje po didelių karščių kilusios stiprios audros pridarė daug nuostolių.

REKLAMA
REKLAMA

Laikraštis "Diario de Mallorca" trečiadienį (06.25) rašė, kad daug turistų dieną mieliau praleidžia savo viešbučių kambariuose, kur atgaivą suteikia kondicionieriai. Didelėje Ispanijos dalyje kelias savaites trukę karščiai trečiadienį šiek tiek atslūgo, tačiau Maljorkoje oras atvėso tik dviem laipsniais. Antradienį šioje Viduržemio jūros saloje termometras rodė 40 laipsnių. "Oras toks karštas, jog atrodo, kad jis dega", - skundžiasi vietos gyventojai. Balearų meteorologai pripažįsta, kad birželis šiemet yra visiškai nebūdingas - panašūs karščiai anksčiau čia geriausiu atveju pasitaikydavo tik rugpjūtį. Jūros vandens temperatūra netoli kranto siekia 24 laipsnius arba yra daugiau kaip trimis laipsniais aukštesnė už birželio mėnesio vidurkį.

REKLAMA

Balearuose ir Ispanijos Viduržemio jūros pakrantėje dėl karščių žmonės daug kur išpirko visus kondicionierius ir ventiliatorius. Maljorkos ir Menorkos salose užregistruotas elektros energijos suvartojimo rekordas - 817 megavatų. Iki šiol tiek elektros būdavo suvartojama tik žiemą per patį šildymo įkarštį.

Sicilijos administraciniame centre Palerme trečiadienį, anot Italijos žiniasklaidos, dėl elektros tinklo perkrovos savo darbą teko nutraukti regiono parlamentui. Romos regione nelijo jau 70 dienų, o oras čia tik vidurnaktį "atvėsta" iki 30 laipsnių. Neapolio įlankoje iki 26 laipsnių įšilęs vanduo jau negaivina.

REKLAMA
REKLAMA

Graikijoje trečiadienį oras turėjo įkaisti iki 37 laipsnių. Vietos meteorologai prognozuoja, kad ketvirtadienį ir penktadienį čia bus dar karščiau - gyvsidabrio stulpelis gali pakilti iki 39 laipsnių. Gydytojai pataria vyresnio amžiaus žmonėms be reikalo neiti į lauką ir nebūti jame per ilgai.

Po kelias savaites trukusių karščių Prancūzijoje naktį į trečiadienį siautėjo smarkios audros, pridariusios didelių nuostolių.

dpa-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų