Psichologiniam klimatui šeimoje labai daug įtakos turi susikurtas interjeras. Geras dizainas padeda sudaryti jaukumo ir ramybės aplinką, o netvarka gali suardyti ir pačią geriausią šeimos atmosferą, atšaldyti jausmus. Ištisus dešimtmečius namų aplinka neigiamai veikia psichiką, nes mūsų smegenims tiesiog būtinos periodiškos permainos. Tad jei tik turite galimybę, kas 5-7 metus savo būste atlikite bent kosmetinį remontą, atnaujinkite baldus, perstatykite juos į kitą vietą.
Tiesa, seni žmonės permainų nemėgsta, tad geriau nejudinkite iš vietos senelės mėgstamos indaujos ar sietyno. Pagyvenusių žmonių psichika nepakelia staigių permainų, jiems visi daiktai turi būti įprastose vietose. Negerai, jei jūsų kambarių langus dengia storos, sunkios užuolaidos - patamsyje ir mintys tampa tamsios. Bet ir plonos užuolaidos nepadės, jei bute vyraus šaltos spalvos (mėlyna, žydra, žalia, balta). Raudonos, geltonos, oranžinės spalvų deriniai tiesiog šildo - net atrodo, kad tokiose patalpose temperatūra bent dviem laipsniais aukštesnė. Pagal gyvenamųjų patalpų spalvas galima spręsti apie jose gyvenančiuosius. Jei vyrauja pilka ir mėlyna - šeimininkai trokšta poilsio, jei daug žalios, raudonos ir geltonos - jie aktyvūs, turintys tikslą, garbingi žmonės.
Jei jaučiate, kad jums trūksta kokių nors charakterio ypatybių, galite išbandyti spalvų terapiją - paprasčiausiai "reikiama" spalva išdažykite sienas. Tik tai daryti reikia sau, o ne dėl svečių.