• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per artimiausią mėnesį turėtų būti priimtas sprendimas dėl Europos komiteto likimo, pirmadienį (05.12) surengtoje spaudos konferencijoje sakė premjeras Algirdas Brazauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikindamas savaitgalį įvykusio referendumo rezultatus, premjeras sakė, kad dabar visiems, ypač Vyriausybei, reikia imtis naujų darbų - suformuoti institucijų, kurios bendradarbiaus su ES, struktūrą, nes Europos Komitetas, vadovaujamas Petro Auštrevičiaus, savo darbą jau atliko.

REKLAMA

"Šita institucija su tokiomis funkcijomis lieka nereikalinga", - premjeras.

A. Brazausko teigimu, yra keletas pavyzdžių, kaip buvo pertvarkytos analogiškos institucijos, todėl Lietuva, premjero teigimu, greičiausiai pasirinks Suomijos pavyzdį - Europos Komitetas greičiausiai taps padaliniu prie Vyriausybės, tačiau kol kas nežinoma, koks bus naujosios institucijos pavadinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Padalinys turės savo sekretoriatą, o darbuotojų skaičius, premjero manymu, neturėtų keistis, užteks šiuo metu Europos Komitete dirbančių žmonių.

Pasak jo, šita institucija turės užtikrinti kontaktus su ES institucijomis - priimti visą korespondenciją, pateikti Lietuvos nuomonę iš įvairių šalies institucijų ir atgal sugrąžinti į Briuselį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spaudos konferencijoje Prezidentūroje A. Brazauskas sakė, kad sprendimas bus priimtas iki liepos mėnesio.

Paklaustas, koks bus Europos komiteto generalinio direktoriaus Petro Auštrevičiaus likimas, A. Brazauskas sakė, kad bus tai bus nuspręsta, kai bus aišku dėl paties komiteto.

Kalbama, kad pats P. Auštrevičius sieja savo ateitį su atstovavimu Lietuvai ES institucijose.

Europos Komitetas prie Vyriausybės įsteigtas 1998-ųjų gegužės mėnesį. Europos komiteto misija - siekti efektyvaus Lietuvos dalyvavimo ir tinkamo atstovavimo interesams ES. Komitetas planuoja, koordinuoja ir prižiūri visus integracijos darbus šalies viduje, informuoja Lietuvos visuomenę ir užsitikrina jos paramą Lietuvos narystei ES.

REKLAMA

Europos komitetą sudaro 3 departamentai ir 10 skyrių, dirba 65 darbuotojai.

Be to, Lietuvos integracija į ES, premjero teigimu, pakoreguos ir ministrų kabineto darbą. Iki šiol pirmadieniais vykdavę tradiciniai ministrų pasitarimai prieš įprastą trečiadienio Vyriausybės posėdį, pasak A. Brazausko, bus perkelti į penktadienį.

Taip yra dėl to, kad savaitės pradžioje vyksta Europos tarybos, direktoratų posėdžiai, į kuriuos Lietuvos atstovai galės vykti su suformuluota šalies pozicija įvairiais klausimais.

REKLAMA

Komentuodamas referendumo rezultatus, premjeras sakė nepykstąs ir neturįs priekaištų tiems žmonėms, kurie neatėjo į referendumą.

"Jie turi apsisprendimo teisę. Tokia kategorija žmonių, kuriems niekas neįdomu", - kalbėjo premjeras.

Šeštadienį ir sekmadienį vykusiame referendume už Lietuvos narystę ES balsavo apie 90 proc. referendume dalyvavusių rinkėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos ir kitų devynių kandidačių stojimo į ES sutartis, kuri buvo pasirašyta balandžio 16 dieną Atėnuose, įsigalios, kai ją ratifikuos ES narių ir kandidačių parlamentai.

Lietuva visateise ES nare taps 2004 metų gegužės1-ąją.

Referendumuose už narystę ES taip pat jau pasisakė Malta, Slovėnija ir Vengrija.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų