Kariaus dar 20 metų
Didžiosios Britanijos pajėgos pasitraukė iš Irako pietuose esančio Basros miesto rūmų ir buvusią savo bazę miesto centre perdavė irakiečių armijai. Šiitų Mahdi armijos nariai britų pasitraukimą pavadino šios ginkluotos grupuotės pergale ir britų pralaimėjimu. Britų ministras pirmininkas Gordonas Braunas atmetė užuominas, kad pajėgos atsitraukė dėl priešo ugnies. "Tai iš anksto suplanuotas ir organizuotas perėjimas iš Basros rūmų į aviacijos bazę, - sakė jis. - Dabar imsimės saugotojų vaidmens". Politiko manymu, tai yra pirmasis žingsnis ketinant vėliau išvesti britų pajėgas iš Irako.
Antrajame pagal dydį Irako mieste britų pajėgų nebus pirmą kartą po JAV vadovaujamos invazijos į Iraką 2003 metų kovą. Basra - universitetinis miestas, kuriame gyvena daugiau kaip 1 mln. žmonių, yra strategiškai svarbus pietiniam naftos gavybos regionui. Iš čia Irako vyriausybė gauna beveik visas savo pajamas.
Britų gynybos ministerija Londone informavo, kad rudenį turi būti visiškai pasitraukta iš Irako. Toks Londono žingsnis Vašingtonui nepatinka. Pasak "Daily Mail", Jungtinių Valstijų vyriausybė mano, jog Didžiosios Britanijos kariuomenės išvedimas iš Basros reiškia faktinį pripažinimą, kad D. Britanija pralaimėjo Irake.
Nuo invazijos pradžios koalicijos partneriai jau neteko beveik 4000 karių, daugiau kaip 27 000 buvo sužeisti. Žuvusiųjų amerikiečių skaičius artėja prie 4000, britų - 160, Italija neteko 33, Lenkija - 20, Ukraina - 18, Bulgarija - 13, Ispanija - 11, Danija - 7, Salvadoras - 5, Slovakija - 4 karių. Irake taip pat žuvo 3 latviai, 2 estai, olandai, tailandiečiai ir po vieną karį iš Australijos, Vengrijos, Kazachijos, Rumunijos ir Pietų Korėjos. JAV armijos štabo viršininkas Piteris Peiras mano, kad JAV globalinis karas su teroristais tęsis dar 20-30 metų.