• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bendrovės “Omnitel” teigimu, galimybes, kurias vartotojams suteiks naujoji EDGE technologija, “Omnitel” savo abonentams jau yra pasiūliusi šių metų vasario mėnesį. Savo techniniais parametrais ir vartotojui suteikiamomis galimybėmis (t.y. duomenų perdavimo sparta) EDGE technologija prilygsta šiuo metu egzistuojančioms naujausioms GPRS galimybėms.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar pasaulyje plačiai diegiama ir “Omnitel” tinkle naudojama GPRS CS3/CS4 technologija padidino duomenų perdavimo greitį iki 70 kbps. Todėl duomenų perdavimo greičiais EDGE nuo GPRS realiai labai nedaug skiriasi. Be to, CS3/CS4 technologijos teikiamomis galimybėmis gali naudotis visi GPRS vartotojai, nes šią technologiją palaiko beveik visi šiuo metu rinkoje esantys mobilieji telefonai.

REKLAMA

Bendrovė “Omnitel” šiandien Lietuvoje nemato didelių perspektyvų EDGE technologijai. Bendrovės specialistų teigimu, šiuo metu EDGE yra nauja, gana nepatikima technologija.

“Omnitel” savo teiginius grindžia ir pasaulio mobiliosios industrijos analitikų - bendrovės “The Shosteck Group” - atliktu tyrimu bei padarytomis išvadomis dėl mobiliųjų technologijų perspektyvų. Šis tyrimas buvo pristatytas pasauliniame GSM kongrese Kanuose šių metų vasarį.

REKLAMA
REKLAMA

“The Shosteck Group” teigia, kad šiuo metu UMTS technologijos įdiegimas ir komercinis naudojimas yra daug realesnis ir perspektyvesnis nei EDGE technologijos. Trečiosios kartos ryšys yra daug sparčiau ir plačiau plėtojamos, prie jo daug intensyviau dirbama nei prie EDGE. Šiuo metu EDGE plėtojimas gerokai atsilieka. “The Shosteck Group” abejoja šios technologijos naudojimo galimybėmis Europoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, EDGE technologijai naudoti būtini nauji telefonų aparatai. Kol kas dėl neaiškios EDGE technologijos ateities yra sukurtas tik vienas “Nokia” modelis. Telefonų aparatų trūkumas, itin aukšta aparato kaina, naudojimo aplikacijų stoka stabdys šios technologijos naudojimą.

REKLAMA

Tuo tarpu GPRS visame pasaulyje naudojama jau trejus metus - ši technologija yra plačiai paplitusi dėl nuolat plėtojamų jos galimybių, plataus telefonų gamintojų siūlomo aparatų skaičiaus ir nuolat mažėjančios jų kainos.

“Tam, kad technologija būtų plačiai naudojama, ji turi tapti masiniu produktu, t.y. vartotojui ji turi būti prieinama ir teikti realią naudą”, - sako “Omnitel” rinkos strategijos koordinatorius Darius Maikštėnas.

REKLAMA

Pasak jo, “Omnitel” svarbiausias tikslas yra vartotojas ir jo poreikiai, o ne pačios technologijos ir jų įdiegimas.

“Šiandien vartotojui siūlome per trejus metus ištobulintus, nebrangius, patikimus telefonų aparatus, “sustyguotą” ir atnaujintą GPRS technologiją su patikimais sprendimais ir plačiomis jų galimybėmis, kurios taikomos konkretiems vartotojų poreikiams”, - teigė D. Maikštėnas.

Pasak jo, panaši situacija Lietuvoje jau buvo susiklosčiusi dėl HSCSD technologijos. “Omnitel” numatė ribotas šios technologijos plėtros ir panaudojimo galimybes, todėl pasirinko diegti perspektyvesnę GPRS technologiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų