• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naktinis šlapimo nelaikymas - naktinė enurezė - tai nevalingas vaiko šlapinimas į lovą. Tai dažna vaikų problema. Penkerių metų amžiuje į lovą šlapinasi 15 proc.vaikų, 10 metų - 5 proc. Dažniau serga berniukai nei mergaitės. Ši liga paveldima iš kartos į kartą, yra nustatytas enurezės genas. Jei abu tėvai sirgo naktiniu šlapimo nelaikymu, tai tikimybė sirgti vaikui yra 70 proc., jei sirgo vienas iš tėvų - 40 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Naktį išsiskiria mažiau antidiuretinio hormono, todėl gaminasi daugiau šlapimo. Dėl centrinės nervų sistemos nesubrendimo, šlapimo pūslės funkcijos sutrikimo, sutrikusio prabudimo, pasigaminus daugiau šlapimui vaikais pasišlapina į lovą.

REKLAMA

Sergantys naktine enureze vaikai gydomi vaistais. Vaikams nuo 5 iki 10 metų amžiaus 3 mėnesių gydymo kursas kartą per metus kompensuojas iš Valstybinės ligonių kasos. Minimali gydymo trukmė - 3 mėnesiai. Po 3 mėnesių gydymo trečdalis vaikų pasveiksta, trečdalis rečiau šlapinasi į lovą, trečdalis nereaguoja į gydymą, tuomet jie gydomi kelių vaistų deriniu.

REKLAMA
REKLAMA

Naktį nelaikantiems šlapimo vaikams skysčių riboti negalima, bet reikia skatinti daug gerti dienos metu, kad vakare jie nenorėtų daug gerti. Nuo 18 valandos neduoti gerti kavos, kakavos, limonadų, pieno, nevalgyti vaisių. Skysčius riboti tik vieną valandą iki miego ir anksti (20 val.) vaiką guldyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Negalima barti vaiko, kai jis prisišlapina į lovą, o reikia nuraminti, kad neatsirastų psichologinių problemų. Šio susirgimo galima negydyti, nes savaime pasveikstama. Jei vaikas šlapinasi į lovą beveik kiekvieną naktį, tuomet tokį vaiką reikėtų ištirti ir gydyti.

Gyd. Renata Žemaitienė

“Omni Laiko” skaitytojams: el. paštu galite pateikti klausimus gydytojui. Gydytojo el. pašto adresas: [email protected]; atsakymai skelbiami “Omni Laike”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų