• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ministerijos sekretoriui "atlygis" - normalu

Specialiųjų tyrimų tarnybos atlikta krata Šiaulių ligoninės Aušerijos-ginekologijos klinikos Ginekologijos skyriaus vedėjo Povilo Pečiulio kabinete tik patvirtino viešą paslaptį - beveik visos gimdančios moterys susimoka ginekologams, akušerėms ir anesteziologams.

REKLAMA
REKLAMA

"Šiaulių kraštas" nesunkiai rado moterų, mokėjusių šimtus litų už gydytojų paslaugas Šiaulių ligoninės Akušerijos-ginekologijos klinikoje. Gimdyvės, pageidavusios, kad jų pavardės nebūtų viešai skelbiamos, žurnalistams atvirai pasakojo savo asmeninę patirtį.

REKLAMA

Dviejų vaikučių mama tikino mokėjusi medikams, priėmusiems abu gimdymus. Pirmąjį vaikutį moteris gimdė prieš 5 metus. Tąkart gimdymą priėmusiai ginekologei mokėjo 400 litų, dar po 50 litų davė akušerei ir anesteziologui. Vadinasi, gimdymas iš viso kainavo 500 litų. "Buvau studentė, pirmas gimdymas. Paklausiau ginekologės, kiek turėčiau mokėti jai už gimdymą. Ji ir pasakė sumą. Pas tą pačią ginekologę lankiausi nėštumo metu, norėjau, kad ji priimtų ir gimdymą, nes žino mano problemas", - atvirai pasakojo moteris. Antrasis vaikelis gimė prieš pusmetį. Gimdyvės vyras jau po gimdymo davė 300 ginekologei, dar po 100 litų - akušerei ir anesteziologui. Vėl ta pati 500 litų suma.

REKLAMA
REKLAMA

Kita moteris tvirtino, kad Kauno ginekologai už gimdymą ima mažiau, nei šiauliečiai. Kauniečiai neva pasako bendrą sumą - nuo 200 iki 300 litų - iš kurios patys sumoka akušerei bei anesteziologui.

Dar viena pašnekovė atvirai dėstė, jog gimdyvės moka medikams už saugumą ir ramybę. Moters žodžiais, yra įsigalėjusi praktika, kad nėštumo metu moterys dažniausiai lankosi pas tą ginekologą, kuris dirba ir Akušerijos-ginekologijos klinikos gimdykloje. Motyvas aiškus - kad gimdymą galėtų priimti nėštumą stebėjęs savas gydytojas. Jeigu sutampa ginekologo budėjimo grafikas su gimdymo laiku, paprastai gimdyvė moka 100 litų mažiau. O jeigu "savo" ginekologą reikia iškviesti į gimdyklą ne jo budėjimo metu, jam esą mokama nuo 400 - 500 litų. Suma priklauso nuo rizikos, gimdymo metu galimų komplikacijų. Kalbintos gimdyvės tikino, jog šiais laikais už gimdymą nemoka reta gimdyvė: "Na, nebent tos, kurios neturi iš ko ar pasikliauna budinčiu gydytoju". "Kuri sutiks rizikuoti? Juk šiuolaikinė medicina gali ir nuskausminti, ir paskatinti gimdymą, nenuvarginti nei mamos, nei vaikelio", - nedviprasmiškai sakė moterys.

Haroldas Baubinas, Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius, neslėpė žinąs apie kyšius medikų kišenėse. Apie "atlygį" gydytojui sekretorius kalbėjo kaip apie įprastą dalyką. "Juodoji buhalterija medicinoje išsilaiko dėl kelių priežasčių. Yra žmonių, kurie nori mokėti, yra medikų, kurie piktybiškai reikalauja. Jeigu žmogus pats nori atsilyginti gydytojui, kyla klausimas, ar tai yra kyšis? Jeigu norite, kad, pavyzdžiui, statybininkas kokybiškiau atliktų darbą, juk mokate jam pinigus. Ir tai vadinama ne kyšiu, o atlygiu", - dėstė paraleles tarp statybininkų ir medikų ministerijos sekretorius H. Baubinas. "Daugelis pacientų orientuojasi į vidutinę kainą, tikėdamiesi, kad užsitikrins reikiamą gydytojo dėmesį, kad nebus pamiršti tarp kitų pacientų, - dėstė sekretorius. - O kas bus, jeigu neduosi kyšio? Be abejonės, yra dalis medikų, kurie tuo piktnaudžiauja ir sugeba parodyti: jeigu neatsidėkosi, aš tavimi nesirūpinsiu." Išeitis iš kyšių liūno, pasak H. Baubino, yra (bet ir ji turėtų "šalutinių poveikių" - savanoriškas sveikatos draudimas. "Žmogus pats galėtų kontroliuoti savo pinigus, skirtus sveikatos priežiūrai, bet atsirastų grupė žmonių, kuri vis tiek negalėtų mokėti savanoriškam sveikatos draudimui. Ar valstybė galėtų už juos sumokėti - sunku pasakyti", - sakė H. Baubinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų