Dirbti Rusijos, Ukrainos ar Kinijos šachtose yra tas pats tartum žaisti rusišką ruletę.
Kovo mėnesį Rusijoje, Kemerovo srities anglių kasyklos šachtoje, nugriaudėjęs galingas sprogimas nusinešė 110 gyvybių. Žuvo ne tik eiliniai šachtininkai, bet ir vyriausiasis inžinierius, direktoriaus pavaduotojas, vyriausiasis mechanikas ir svečias iš Didžiosios Britanijos. Visi jie buvo nusileidę į šachtą, kur užsienio įmonės atstovui buvo rodoma kaip veikia dujų aptikimo aparatūra.
Po mėnesio toje pačioje Kemerovo srityje per sprogimą šachtoje "Jubilejnaja" žuvo 38 žmonės. 179 angliakasiui pavyko išsigelbėti. Po šių nelaimių Rusijos pareigūnai sutiko, kad padėtis Sibiro šachtose yra apverktina, o angliakasiai kiekvieną dieną rizikuoja savo gyvybe.
Panaši padėtis ir Kinijoje. Čia rugsėjo mėnesį į Šandungo provincijoje esančią kasyklą prasiveržė požeminiai vandenys, žuvo net 181 šachtininkas.
Metų pabaigoje nelaimės prasidėjo Ukrainoje. Sprogimas Donecko anglių kasykloje pareikalavo 101 šachtininkų gyvybių. Po kelių dienų toje pačioje šachtoje vėl sprogo dujos. Laimei, šį kartą apsieita be aukų. Buvo sužeisti 56 žmonės.
Rusijos provinciją sukrėtė ir gaisrai senelių namuose. Čia, kaip ir šachtose, kaip ir visoje valstybinėje sistemoje, išviešėjęs aplaidumas ir visiškas abejingumas saugumo reikalavimams, beviltiškai pasenusi technika, įsigalėjusi korupcija. Kovą užsiliepsnojus prieglaudai Krasnodoro krašte, liepsnose žuvo 63 žmonės. Gegužę supleškėjo psichiatrijos ligoninė Rostovo srityje - žuvo 3 žmonės, 38 apdegė. Birželį dešimties žmonių gyvybę nusinešė gaisrai senelių namuose Onesko srityje, o lapkritį Tulos srityje, irgi senelių namuose, kilus gaisrui žuvo 31 žmogus. Gaisrai įsiplieksdavo arba dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, arba dėl trumpojo jungimo.