Eurovizijos dainų konkursas, nesigilinant į tai patinka jis mums ar ne, yra viena iš valstybės pristatymo galimybių. Kaip ir Olimpinės žaidynės, knygų mugės, pasaulinės parodos, kompleksiniai valstybės aukštosios kultūros pristatymai, gražuolių konkursai ar kt. Į masinius prestižinius tarptautinius renginius, ypač transliuojamus per televiziją, būna nukreiptas kur kas didesnis nei paprastai tarptautinis dėmesys.

Tai suteikia puikias galimybes valstybei per savo atstovus tarptautinėms auditorijoms nusiųsti žinią, kurios pagrindu formuojasi valstybės tarptautinio įvaizdžio kontūrai.

Tad kokią žinią Europai, o kartu ir visam Pasauliui, siunčia šiemetiniai Lietuvos atstovai Eurovizijoje – „LT United“?

Vienareikšmiškai pozityvią!

Visų pirma dėl to, jog Eurovizija – televizijos ir scenos šou. O „LT United“ tiek televizijoje, tiek tuo labiau scenoje atrodo užtikrintai. Daugiau nei užtikrintai, sakyčiau, įtikinamai. Pripažinkime – tuo pačiu tai ir garsiausi Lietuvos pop kultūros atstovai, kada nors atstovavę Lietuvai šiame konkurse.

Ne gana to, pats „LT United“ pavadinimas sufleruoja, jog šio projekto dalyviai suvokia ne tik tai, kas yra valstybės reprezentacija, bet ir tai, kas yra sveikai išreikštas patriotizmas. Ne suvaidintas, o nuoširdus ir sveikas patriotizmas.

REKLAMA

Ar galima Euroviziją vadinti dainų konkursu? Tiek pati „LT United“ vokalinius elementus savyje talpinanti kompozicija, tiek ir „LT United“ sceninis pasirodymas greičiausiai pačiam Eurovizijos konkursui užduoda tokį klausimą. Ir nesvarbu kokią vietą jie beužimtų, šįkart Lietuvos atstovai tikrai (pozityviai) išsiskiria iš bendro atlikėjų konteksto.

„LT United“ siunčiama žinia Europai daugiau nei aiški - lietuviai novatoriški, iniciatyvūs, kūrybingi, nebijantys rizikuoti. Lietuviai - iniciatyvų lyderiai.

Tuo pačiu žinia siunčiama ir Lietuvai. Mes nesitaikstome su mums primetinėjamais formatais. Mes patys galime tuos formatus sukurti. Būtent tai ir daro „LT United“.

Omni.lt jau pateikė kai kurias ištraukas iš pirmosios „LT United“ spaudos konferencijos. Be Eurovizijos ir paties LT United narių prisistatymo, didelį susidomėjimą sukėlė žinia, jog „LT United“ įrašė specialią „We Are the Winners“ dainos versiją, skirtą kitą mėnesį Vokietijoje prasidedančiam Pasaulio futbolo čempionatui. Trumpą būsimo stadionų himno dalį Andrius Mamontovas pademonstravo į spaudos konferenciją susirinkusiems žurnalistams.

Su visa spaudos konferencija turite galimybę susipažinti internetiniame Lietuvos instituto puslapyje www.li.lt (yra ir mobilusis formatas (wap.li.lt))


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų