Pinigų iš valdžios reikalaujantys Lietuvos žemdirbiai pirmadienį (05.19) priešpiet Kalvarijoje ir Saločiuose pradėjo protesto akciją ir grasina po dviejų dienų blokuoti tarptautines magistrales.

BNS žiniomis, Marijampolės savivaldybėje, Kalvarijos miestelio turgaus aikštėje, 11 valandą susirinko 300 protestuotojų, aikštės prieigose stovėjo 7 autobusai ir 100 lengvųjų automobilių.

Marijampolės policijos komisariato (PK) vadovas Kęstutis Kalinauskas užtikrino, kad akcija vyksta ramiai, be incidentų. Viešąją tvarką Kalvarijoje palaiko Marijampolės ir Kalvarijos PK pareigūnai.

Į Kalvarijos turgaus aikštę atvykęs Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Jonas Ramonas BNS sakė, kad valdžios atstovai kol kas neatsakė į keliamus reikalavimus ir nėra atvykę susitikti su protestuojančiais žemdirbiais.

"Stovim čia kol kas vieni ir kalbamės tarpusavyje. Planas toks - dvi dienas mitinguosime, o jeigu mūsų niekas neišklausys, trečiadienį blokuosime kelius į Saločių, Kalvių, Kalvarijos pasienio punktus ir į jūrų uostą Klaipėdoje", - sakė J. Ramonas.

"Žinoma, jeigu valdžios atstovai išklausys reikalavimų ir ieškos kompromiso, mes atsitrauksime", - sakė J. Ramonas.

Netoli sienos su Latvija, maždaug už 2 kilometrų nuo Saločių pasienio punkto, pakelėje priešpiet susirinko 100 protestuotojų, stovėjo du sunkvežimiai, 16 traktorių ir 25 lengvieji automobiliai.

REKLAMA

Kaip BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Rokas Pukinskas, žemdirbiai kol kas kelių į pasienio kontrolės punktus nėra užblokavę.

Kaip skelbta, Lietuvos žemdirbiai viešą protesto akciją ketino pradėti pirmadienį ir galbūt blokuoti kelius prie Kalvių, Saločių ir Kalvarijos postų.

Penktadienį Žemės ūkio rūmuose Kaune posėdžiavę žemdirbiai pareiškė, kad trečiadienį užblokuos kelius link muitinių, jei "nebus jokių poslinkių" derybose su Vyriausybe dėl papildomų pinigų ūkininkams.

Nesulaukdami teigiamų poslinkių žemės ūkio ekonominėje situacijoje, žemdirbiai svarsto galimybę kreiptis pagalbos į administracinį teismą ir pateikti ieškinį "dėl kenkėjiškų Vyriausybės ir Žemės ūkio ministerijos veiksmų, kurių pasekmė - žemdirbių diskriminavimas Lietuvos ir Europos ekonominėje terpėje ir akivaizdžiai žlugdomas žemės ūkis".

"Jei Lietuvos teisinė sistema nepadės, ieškinys bus perduotas Strasbūro Žmogaus teisių teismui. Pasak Žemės ūkio rūmus konsultavusių teisininkų, Vyriausybės kaltę nebus sudėtinga pagrįsti dokumentais ir faktais", - rašoma Žemės ūkio informacinės tarnybos pranešime.

Aiškindamas protesto akcijos priežastis, Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas J. Ramonas sakė, kad "žemės ūkyje situacija katastrofiška, žemdirbių pajamos kai kuriose srityse, ypač pieno sektoriuje, sumažėjo per pusę".

Antradienį premjeras Algirdas Brazauskas pažadėjo žemdirbiams papildomai skirti 50 mln. litų, tačiau, J. Ramono teigimu, su šiais pinigais "galima išgyventi iki rugsėjo ar spalio mėnesio".


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų