Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neskirdamas popiežiui Nobelio taikos premijos Nobelio komitetas padarė didžiulę klaidą, mano politologas Vytautas Radžvilas. Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas apgailestauja, kad Nobelio taikos premijos negavo popiežius. O Lietuvos episkopato atstovas teigia, kad Jonui Pauliui II didžiausias apdovanojimas - dangaus karalystė.

REKLAMA

"Žmogaus teisių gynimas pasaulyje yra labai svarbus dalykas. Nepaisant to, kaip gerbiama yra šiemetinės Nobelio taikos laureatė, aš manau, kad Nobelio komitetas padarė didžiulę klaidą neskirdamas šios premijos popiežiui", - naujienų agentūrai PAP sakė V. Radžvilas.

Politologas neatmeta galimybės, kad "skiriant Nobelio taikos premiją Širin Ebadi (Schirin Ebadi), buvo siekiama išspręsti Irano vidaus problemas. Šiaip ar taip, skiriant šią premiją nebuvo labai jau prisidėta prie taikos pasaulyje".

"Šiemetinės Nobelio taikos premijos laureatė ir Jonas Paulius II yra nesulyginamos asmenybės. Štai todėl manau, kad Nobelio komitetas pasirodė gana trumparegiškas. Atsižvelgiant į tai, kad šiai premijai buvo nominuotas popiežius ir jis premijos negavo, komitetas tokiu būdu save tiesiog diskreditavo", - mano politologas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot V. Radžvilo, "toks sprendimas tikrai nepakenks popiežiui, katalikų bažnyčiai ar Lenkijos tautai. Nuo to tik sumažėjo pačios premijos vertė".

"Sveikindamas šių metų Nobelio taikos premijos laureatę, tuo pat metu ir apgailestauju, kad jos negavo popiežius Jonas Paulius II, kuris tikrai daug ką padarė pasaulinės taikos labui. Esu įsitikinęs, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų yra nusivylusi Nobelio komiteto sprendimu", - sakė Lietuvos Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas G. Kirkilas.

"Mano nuomone, popiežius "nedirba" Nobelio ar kokiai kitai premijai. Jo premija - dangus karalystė. Be to, popiežius Jonas Paulius II per 25 pontifikato metus įrodė esąs žmogus, vedantis pasaulį taikos link", - teigė Lietuvos episkopato sekretorius Gintautas Grušas.

Šių metų spalio 2 d. Vatikane popiežius Jonas Paulius II priėmė Lietuvos valstybės vadovą su šeima bei Lietuvos delegacijos narius. Šventasis Tėvas aiškiai parodė prisimenąs Lietuvą, ją mylįs ir tikrai neužmiršęs visų tų sąsajų, kurios jį jungia su Lietuva. Šis susitikimas pasibaigė tuo, kad Popiežius iš visos širdies palaimino Prezidento R. Pakso šeimą ir visus Lietuvos žmones.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų