Lietuva - nostalgiška Balkanų valstybė, kur mirė M.Trintignant arba, kodėl artimiausi kaimynai važiuoja į Lietuvą
"Prancūzams Lietuva dar nėra labai gerai žinoma. Todėl kai jie tik didžiulėje vitrinoje pamato gražias Lietuvos nuotraukas, visų pirma užėję klausia, iš kur tos nuotraukos. Tad reikia įrodinėti, kad tai - Lietuva, Lietuvos pajūris, Lietuvos miškai ir architektūra. Tada jie pradeda domėtis", - pasakojo TIC (Turizmo informacijos centro) Prancūzijoje vadovė Inga Lanchas.
"Prancūzams Lietuva žinoma tiktai iš Marie Trintignant mirties. Kai kurie netgi nori specialiai atvažiuoti pažiūrėti, kuriame viešbutyje ji gyveno. Tai skaudi drama, tačiau Vilniui bent jau padarė reklamą", - aiškina I. Lanchas.
Veikliausias metodas prancūzą privilioti į Lietuvą - "iš lūpų į lūpas". Bet bendrą nuomonę formuoja žiniasklaida, kurioje daugiausia pateikiama informacijos apie tris Baltijos šalis. "Susidaro įspūdis, kad tai - viena šalis. Reikia dirbti ties kryptimi, kad Lietuva - atskira šalis", - sakė TIC Paryžiuje vadovė.
Per 9 praėjusių metų mėnesius Lietuvos viešbučiuose apsilankė 19 tūkstančių prancūzų turistų. Tačiau, anot I. Lanchas, jų apsilankė kur kas daugiau - prancūzai labai mėgsta keliauti nameliais ant ratų, tad visų jų suskaičiuoti neįmanoma.
Rusams - nostalgijos kraštas
"Be abejo, rusams Lietuva - nostalgija, senų gerų laikų prisiminimas. Bet jau visi žino, kad Lietuva labai keičiasi - jie nori pamatyti naują šalį, įstojusią į ES, tapusią Šengeno zonos nare", - sako Monika Čechova, Maskvos TIC rinkodaros vadybininkė.
Pasak jos, rusai nori per šventes pamatyti Vilnių, Kauną, Trakus, Druskininkus ir, be abejo, pajūrį. Druskininkai Rusijos piliečius ypač vilioja žiemą - traukia naujas vandens pramogų parkas, SPA paslaugos.
Ji neigia, kad rusai Lietuvą įvardija tarp didžiausių šalies priešų: mat pagal statistiką, iš 36 populiariausių Rusijos piliečių lankomų šalių, Lietuva užima 21, Latvija - 32, Estija - 30 vietą.
Rusijos piliečius į Lietuvą traukia ir tai, kad jie čia visada gali susišnekėti rusiškai. Per 9 praėjusių metų mėnesius Lietuvoje lankėsi beveik 60 tūkstančių rusų turistų.
Ispanai žino lietuvių krepšininkus
"Ispanai paskutiniais metais atranda tiek Lietuvą, tiek kitas Baltijos šalis. Juos traukia kultūrinis turizmas, kaimo sodybos, gamta. Po įstojimo į ES, galima drąsiai teigti, kad ispanai jau žino egzistuojant tris Baltijos valstybes", - sako Raimundas Michnevičius, TIC Barselonoje direktorius.
"Lietuvoje įsivaizduojama, kad Ispanijoje lietuviai turi blogą vardą - tikrai taip nėra. Jeigu ispanui pasakysi, kad esi lietuvis, šis atsakys žinantis ne tik gerus krepšininkus, bet ir kad esate darbštūs, sąžiningi", - kalbėjo R. Michnevičius.
2007 m. šalies viešbučiuose gyveno 13 tūkstančių ispanų.
Painioja su Balkanais
"Antrą kartą išleisto gido po Baltijos šalis viršelyje puikuojasi Trakai. Į jį mūsų iniciatyva įtrauktas Birštonas ir Nemuno delta - jų anksčiau gide nebuvo. Tai labai svarbu, nes britai gidus mėgsta", - džiaugiasi Londono TIC direktorė Indrė Trakimaitė.
Pasak jos, iš tikrųjų vidutinis britas apie Lietuvą žino labai mažai - daugiau žino Baltijos šalis, kurias vis dar painioja su Balkanais. "Kartais jie nustemba išgirdę, kad prie Baltijos yra trys valstybės ir trys sostinės", - kalbėjo I. Trakimaitė.
Anot direktorės, britai čia dažniau važiuoja trumpam - 3-4 dienoms.
Pašnekovė paneigia, kad britai Vilnių laiko bernvakarių ir mergvakarių šventimo vieta - juos labiau pastebime mes, lietuviai. I. Trakimaitė sako, kad Baltijos šalyse bernvakarių, mergvakarių karalienė - Ryga, kur iš Londono tiesiogiai skraidina "Ryanair".
"Mes dedame pastangas formuodami Vilniaus - Europos kultūros sostinės, kultūrinio miesto - įvaizdį.
"Vvyresni britai, nenori važiuoti į tuos miestus, kur vyksta vidutinio ar žemesnio lygio britai, švenčiantys bernvakarius ar mergvakarius. Jie nenori atsidurti savo tautiečių kaimynystėje", - aiškino I. Trakimaitė.
Pasak jos, žiniasklaida ir internetas - pagrindinė priemonė, formuojanti britų nuomonę, kur keliauti. Pernai Lietuvą aplankė apie 30 tūkstančių britų.
Italai mėgsta E. Nekrošių
"Labai dažnai italai rašo apie Lietuvos menininkus - dažnai mini Eimuntą Nekrošių. Italai vyksta į Lietuvą, Vilnius italams žinomas, tačiau pagrindinė problema - kaip atvykti - mažai susisiekimo priemonių. Jie dažnai važiuoja su kemperiais ir mielai važiuoja pro visas Baltijos šalis - mūsų tikslas bus, kad jie važiuotų tik į Lietuvą", - situaciją Italijoje apibūdina kovą atsidarysiančio ir iki šiol ambasados patalpose veikiančio TIC Romoje direktorė Kristina Šarkytė.
Be menininkų italai žino ir Arvydą Sabonį. "Jie painioja valstybes ir sostines - jų švietimo sistema kelia problemų, jie neišmoksta, kur yra Lietuva, nežino sostinių, gyventojų skaičiaus, kad čia kalbama lietuviškai", - sakė K. Šarkytė.
Per 9 praėjusių metų mėnesius šalį aplankė 23 tūkstančiai 790 italų turistai.