Vokietijos kosminių technologijų bendrovė antradienį (09.23) atskleidė savo ketinimus kaupti energiją danguje ir siųsti ją lazerio spinduliais į Žemę.
Vis dėlto bendrovės "EADS Space Transportation" atstovas Hartmutas Muelleris (Hartmutas Miuleris) ramina karštakošius ir sako, kad dar praeis apie pusė šimto metų, kol pavyks sukurti tokio tipo elektrinę kur nors erdvėje už 36 tūkstančių kilometrų nuo žemės.
Svarbiausias kuriamos sistemos elementas - itin tikslus lazerio šviesos srautas, galintis perduoti energiją į imtuvą Žemėje.
Pasak H. Muellerio, vokiečių išradėjai jau išsprendė svarbią problemą - kaip nutaikyti lazerį. "Tai pirmoji ir lemiama gairė kelyje į lazeriu pagrįstą energijos sistemą žemėje ir kosmose", - sakė jis.
H. Muelleris priminė, kad jau tris dešimtmečius mokslininkai ieško būdų, kaip pažaboti praktiškai begalinę Saulės energiją kosminėje erdvėje ir po to perduoti ją į mūsų planetos paviršių.
Firma EADS tokią sistemą jau dvejus metus kuria kartu su Kaizerslauterno universitetu. Projektas jau kainavo daugiau kaip 600 tūkstančių eurų.
Išradėjai jau žino, kaip galima būtų "supakuoti" energiją į lazerio spindulį ir tiksliai nukreipti jį į imtuvą Žemėje. Saulės energija bus renkama saulės baterijomis, įtaisytomis dirbtiniame Žemės palydove.
Tikimasi pirmąja tokią lazerinę sistemą į orbitą iškelti 2008 metais. Ji būtų valdoma iš Tarptautinės kosminės stoties.
dpa-ELTA