Šiandien popiežiaus Jono Pauliaus II laidotuvės. Jose dalyvauja šimtai tūkstančių tikinčiųjų, su Bažnyčios vadovu atsisveikinti atvyko beveik 200 pasaulio ir religinių lyderių. Tikintieji gali tikėtis ir stebuklo, nes laidotuvių dieną ir dangus apsiniauks. Astronomai jau seniai apskaičiavo, kad balandžio 8-ąją įvyks saulės užtemimas. Taigi tie, kurie sako, kad saulės užtemimus lydi svarbūs istoriniai įvykiai, gavo dar vieną tašką savo naudai. Tiesa, saulės užtemimas bus matomas Ramiajame vandenyne ir Pietų Amerikos šalyse. Tuo laiku Romoje jau bus naktis ir popiežius bus atgulęs savo amžinojo poilsio vieton.
Senovėje saulės užtemimus visada siejo su potvyniais ar sausromis, nederliumi ar kokios nors karaliaus dinastijos pabaiga. Angliškas žodis "eclipse" reiškia užtemimą. Jis kilęs iš graikiškojo "ekleipsis", reiškiančio nepasisekimą. Senovės Kinijoje saulės užtemimas buvo kaip dievų bausmė. Biblijoje irgi rašoma, kad kai Jėzus buvo prikaltas prie kryžiaus, dangus aptemo. Astronomų žiniomis, Palestinoje tuo metu galėjo būti saulės užtemimas.
Šventosios Romos Bažnyčios kardinolai jau nusprendė, kad Konklava - naujojo popiežiaus rinkimai - prasidės balandžio 18-ąją ir tęsis tol, kol bus išrinktas žmogus, pakeisiantis šeštadienį mirusį Joną Paulių II. Apie popiežiaus išrinkimą praneš Šv. Petro bazilikos varpai ir balti dūmai virš Siksto koplyčios. Pirmą kartą istorijoje kardinolai, o jų, turinčių rinkimų teisę, gali būti 117, per svarstymus nebus visai izoliuoti. Kardinolai su niekuo nebendraus, bet laisvai vaikščios po Vatikaną. Tikimasi, kad Jonas Paulius II bus paskelbtas šventuoju. Pirmiausia turėtų vykti beatifikacija, kurios metu popiežius iškilmingu aktu gali paskelbti Joną Paulių II palaimintuoju. Vėliau jis gali būti paskelbtas šventuoju - kanonizuotas. Paprastai norint kanonizuoti, kandidatas turi įvykdyti stebuklus. Jonas Paulius II jų yra padaręs ne vieną. 1990 metais vizito Meksikoje metu jis palaimino ketverių metų berniuką Cheroną Badilją. Cheronas sirgo leukemija ir gydytojai neteikė jokių vilčių, kad vaikas išgyvens. Visi gydytojai patvirtino, kad berniukas pasveiko palaimintas popiežiaus. Dabar jaunuolis mokosi koledže.
1981 metų gegužę popiežius išgelbėjo dvejų metukų mergaitę Sarą Bartoli. Jis ją palaikė ant rankų ir kai tik atidavė, nuaidėjo Alio Ahdžos paleistas šūvis, sunkiai sužeidęs popiežių. Dabar Sarai Bartoli 26 metai ir ji sako, kad už jos gyvybę dėkinga Jonui Pauliui II.
Mirtis sutrukdė popiežiui tapti Nobelio premijos laureatu. Jis ne kartą buvo tarp kandidatų žinomiausiai pasaulio premijai gauti. Pastaraisiais metais dėl savo ryžtingų pasisakymų prieš Irako karą jis buvo laikomas vienu iš realiausių pretendentų. Tačiau pagal nuostatus premija po mirties neteikiama.