• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kliuku kliuku iš to mažo buteliuko

Remigijaus RAINIO ir Vlado GESAIČIO fotoreportažas

Kauno Žaliakalnio policijos komisariato Žaliakalnio nuovada. Penktadienio vakaras. Nuovados vadovo pavaduotojas vyresnysis inspektorius Evaldas Pliokštys, nepilnamečių reikalų inspektorė Regina Jefremovienė, jaunesniosios inspektorės Rasa Kirvėlaitė ir Asta Melajevienė, policininkė Rasa Muningytė bei policininkas vairuotojas Aleksandras Rumiancevas ruošiasi aplankyti karščiausius nepilnamečių susibūrimo taškus. Vienas jų - Savanorių prospekte esančio restorano "Laukinis arklys" prieigos. Ši pramogų įstaiga nepilnamečiams iki šešiolikos metų savaitgaliais organizuoja diskotekas, kurios itin populiarios tarp dvylikamečių. Dvidešimtą valandą šokiai baigiasi ir teisėsaugininkai pasivažinėti iki nuovados paprastai pakviečia bent po kelis alkoholiu trenkiančius vaikinukus ir mergaičiukes. Pasak inspektorės Reginos Jefremovienės, tikrinant sulaikytųjų blaivumą, rekordininkui užfiksuotas gerokai tris promiles viršijantis alkoholio kiekis kraujyje. Beje, nepilnamečiai visada tikina, jog gėrė tik alų, kurio nupirko suaugusieji. Per nepilnamečių vakarus restorane nuolat sukiojasi mažiausiai keli aštuoniolikos sulaukę geradariai, kuriems ir paduodami pinigai. Iš keturių nupirktų alaus bokalų vienas atitenka pirkėjui, o trys - nepilnamečiams. Dažni teisėsaugininkų reidai praretino įkaušėlių gretas, tad beliko pasidžiaugti, kad mums lankantis neblaivių nepilnamečių nepastebėta. Šalutinėje gatvelėje prie restorano grupelė įkaušėlių kliukino alutį, bet šį kartą juos išgelbėjo greitos kojos: metę nebaigtus gerti butelius per tvorą prasižengėliai paspruko. Netikėtai pasirodę teisėsaugininkai iš nekokia kriminogenine padėtimi pasižyminčios požeminės pėsčiųjų perėjos Savanorių ir Taikos gatvių sankryžoje parginė didelį būrį lengvai apsirengusių mažamečių rūkorių. Grupėje vyravo pamaiviškai išsidažiusios mergaitės.

REKLAMA
REKLAMA

Pasidomėti, ką veikia negalintys sukrapštyti penkių litų diskotekai (o dažniausiai ir antra tiek alui) paaugliai, nuskubėjome į bendrabutį Partizanų gatvėje ir netikėtai buvome pakviesti susipažinti su pirmąja trečiojo tūkstantmečio kauniete. 28 metų Lina Sivalova laiminga mama tapo Naujųjų metų naktį, be dvidešimties minučių pirmą. "Mažylio" gimdymo namuose gimusią pirmąją kaunietę ir jos tėvus aplankė bei dovanų įteikė pats miesto meras. Lina su inspektorėmis pasidžiaugė, kad viskas klojasi lyg ir neblogai. O bendrabučio koridoriuje Rasą Kirvėlaitę jau kalbino aiškiai truktelėjusi kita bendrabučio gyventoja Tamara. Jos penkiolikametis sūnus Vladas nepilnamečių reikalų inspektorėms pažįstamas puikiai, mat motinai atėmus motinystės teises, jis nuolat bėga iš vaikų globos namų. Prie Tamaros netrukus prisijungė ir mielai fotografui pozavo nepilnamečių Ingos ir Dianos tėvas Saulius. Inga ir Diana, ne per seniausiai sulaikytos visiškai girtos gimimo dieną statybose šventusių nepilnamečių kompanijoje, teisėsaugininkams sakė, jog per jėgą buvo girdomos suaugusių vyriškių. Prokuratūrai pavyko išsiaiškinti, kad jokių suaugusiųjų ir jokios prievartos nebuvo. Šį kartą mažosios melagėlės žaidė su tėvelio atvestu naujuoju draugu - šuneliu Rikiu. Bendrabučio koridoriai vakarais tampa nepilnamečių susibūrimo vieta, čia parūkyti susirenka kaimynai, o vaikai neretai užbaigia tėvų į stiklainius sumestas nuorūkas. Ketvirtojo ar penktojo aukšto balkone, kurio ištrupėję turėklai nekėlė jokio pasitikėjimo, drąsiai vaikštinėjo gal nė dvejų metų nesulaukę dvynukai, "ganomi" ne ką didesnio pyplio.

Panašiai atrodo ir kiti bendrabučiai, kurių koridoriuose vakarais būriuojasi paaugliai. Vieni, kaip penkiolikametis Eugenijus, laiptų aikštelėje virš durų pasikabinę nedidelį krepšį ir su draugais į jį mėto kamuolį, nekreipdami dėmesio į kaimynų skundus dėl keliamo triukšmo, kiti sutūpę piešia ar žaidžia lėlėmis. Nors nepilnamečių reikalų inspektorės čia puikiai pažįstamos, ne visi jas įsileidžia. Pareigūnės kantriai beldėsi į duris, o joms pagaliau atsivėrus turėdavo išklausyti aibes ne visuomet cenzūrinių neblaivių tėvelių, labai nenorinčių imti kvietimų į policijos nuovadą dėl vaikų nepriežiūros, žodžių. Kasmet Žaliakalnio nuovados nepilnamečių reikalų inspektorės surašo apie šimtą protokolų nesirūpinantiems savo atžalomis tėvams. Šiemet į rizikos grupę įtraukti jau 78 nepilnamečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų