Trečiadienį (01.15), kaip manoma, Maskvos ir visos Rusijos patriarchui Aleksijui II bus įteikta dalelė šventojo Valentino, kurį Vakarų kultūra laiko įsimylėjėlių globėju, palaikų.

Šią vertingą relikviją Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovui perduos Italijos Ternio miesto katedros klebonas ir įtakingos pacifistinės Šv. Egidijaus bendruomenės įkūrėjas vyskupas Vincenzo Paglia.

Rusijos katalikų vyskupų konferencija primena, kad martirologai mini du šventuosius Valentinus, kurie pagerbiami vasario 14-ąją. Abu jie - kankiniai, gyvenę III amžiuje: vienas jų, kaip byloja padavimas, buvo Romos dvasininkas, kitas - Interamnos (nūnai - Ternio) miesto, kuriame ir saugomi jo palaikai, vyskupas.

Tačiau neaišku, ar kalbama apie vieną žmogų, ar apie du skirtingus kankinius, mirusius tą pačią dieną.

Vėliau gyvenęs vienas prancūzų istorikas iškėlė versiją, jog tradicija laikyti šv.Valentiną įsimylėjėlių globėju kildinama iš pagoniško romėnų papročio aklai pasirinkti sužadėtinių vardus gretimos datos, vasario 15-osios išvakarėse. Vasario 15-ąją romėnai minėjo deivės Junonos, kuri buvo laikoma santuokos ir įsimylėjėlių globėja, šventę.

Pastaraisiais metais tradicija vasario 14-ąją švęsti kaip Įsimylėjėlių dieną plačiai paplito ir Rusijoje, tačiau Ortodoksų Bažnyčia šv. Valentino atminimą pagerbia liepos 19-ąją. Be to, kaip pranešė Maskvos patriarchija, šeimos ir santuokos globėjais Rusijoje nuo seno laikomi kiti šventieji - Petras ir Teuronija.

"Interfax"-BNS


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų