• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kam lemta gimti, tam lemta ir mirti

Remigijus RAINYS

Rinkiminė kampanija į Seimą startavo rugsėjo 10 dieną ir jau po mėnesio žinosime pirmuosius tautos išrinktuosius. Prie starto linijos gana ankšta, nes į 141 vietą prie Seimo lovio pretenduoja 1 247 partijų iškelti kandidatai daugiamandatėse apygardose ir dar 601 kandidatas bandys nusipelnyti rinkėjų pasitikėjimą vienmandatėse apygardose. Rinkimuose įregistruotos visos trylika partijų ir abi koalicijos jau ištraukė sąrašų numerius, kurie bus įrašyti balsavimo biuleteniuose, ir suteikė progos politiniams bukmekeriams priiminėti statymus, o įvairiausio plauko pranašams daryti išvadas pasikliaujant skaičių magija.

REKLAMA
REKLAMA

Kažin ar valdančiosios Algirdo Brazausko ir Artūro Paulausko koalicijos "Už darbą Lietuvai" lyderiai džiaugiasi jų sąrašui atitekusiu šeštuoju numeriu, nes tapti politinėmis "šestiorkomis" - anaiptol ne viliojanti perspektyva. Asmeniškai į Seimo narius nesibalotiruojantis premjeras įsitikinęs, jog valdančioji dauguma įtikinamai laimės rinkimus į Parlamentą ir sudarant Seime naują valdančiąją daugumą koalicijai nereikės jokių sąjungų su kitomis partijomis, tačiau kai kuriuose debatuose jaučiamas blogai užmaskuotas koketavimas, kad ir su V. Uspaskicho Darbo partija. Susidaro įspūdis, jog A. Brazauskui dar labai norisi pavadovauti Vyriausybei, nesvarbu, kokios politinės jėgos nugalės rinkimuose. Ir tai suprantama: premjeras savo algą atiduoda daugiavaikėms šeimoms, tačiau į Lietuvą jau pakeliui Europos Sąjungos milijonai... Naujosios Sąjungos vadovas Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, koalicijos "Už darbą Lietuvai" sąraše įrašytas antruoju numeriu, mano, kad blaškytis tarp dešinės ir kairės skatinusi politinė švytuoklė jau sustojo ties jų koalicija, nes šios partijos "pirmą kartą Lietuvos istorijoje" parengė "tikslų būsimos Vyriausybės programos projektą". Matyt, čia apeliuojama į Darbo partijos rinkiminės programos "tikslumą". Darbiečiai pažadėjo per vienuolika dienų pakelti pensijas daugiau negu šimtu litų, tačiau netrukus paaiškėjo, kad jų pergalės atveju per tokį laikotarpį bus priimtas tik sprendimas didinti pensijas, o realaus pakėlimo galima tikėtis tik 2006 metais, tad vyresnio amžiaus pensininkai, kurie pažadėtų pinigėlių gali jau ir nesulaukti, savo balsus greičiausiai atiduos kitiems. Vis dėlto Darbo partija bent jau rinkiminio sąrašo 5-uoju numeriu savo konkurentus socdemus ir soclibus jau pralenkė, o jų lyderis V. Uspaskichas žino, kad Rusijos mokyklose iki šiol tai pats geriausias pažymys. Ponas Viktoras jau aiškiai pademonstravo, kas jų partijoje yra bosas, privertęs tikrąjį Antaną Bosą, uostamiesčio verslininką, partijos rinkiminiame sąraše įrašytą trečiuoju numeriu, per kelias dienas sugrąžinti pajūrio žmonėms neteisėtai užimtą jų žemę, kurioje dabar įsteigtas elnynas. A. Bosas nusileido tik pagrasinus jį ne tik išbraukti iš rinkiminio sąrašo, bet ir išmesti iš partijos. Tai dar kartą parodė, koks rūpestingas, darbo žmogui padedantis yra ponas Viktoras.

REKLAMA

Krikščionių konservatorių sąjungos išsitrauktu 14-uoju sąrašo numeriu turėtų būti labai nepatenkinta Lietuvos gelbėti atskubanti jau kadaise parlamentare buvusi Nijolė Oželytė, mat ji yra viena garsiojo "šeškių" klubo įkūrėja ir tiki, kad jai laimę neša skaičius 6. Anksčiau buvusi aktorė ir politikė tikino, kad kandidatuos į Seimą tik tuo atveju, jei jai ateis "paskutinioji", o dabar skelbia, jog paskutinioji atėjo visai Lietuvai. Tuo galima būtų ir suabejoti, nes kadaise "Raudonąja mergele" pravardžiuota kandidatė neslepia, jog ją vilioja parlamentaro alga. Juo labiau kad šį kartą Nijolė pasirinko labai jau, atrodytų, tarpusavyje nederančius partnerius - "Jaunosios Lietuvos" ir naujųjų tautininkų sąjungos lyderį, tik ką išgyvenimo mokyklą televizijos šou "Džiunglės" baigusį "amžinai jauną" Stanislovą Buškevičių, ir Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos lyderį, anksčiau "išgyvenimo eksperimentus" visoje Lietuvoje vykdžiusi Gediminą Vagnorių, nors pastarieji jau paskelbė apie ketinimus po rinkimų sujungti savo organizacijas. Telieka viltis, kad gerasis Dievulis ir rinkėjai nenusisuks nuo krikščionių socialų ( ar socialistų?).

REKLAMA
REKLAMA

Apvaizdos ženklu paties ištrauktą pirmąjį rinkiminio sąrašo numerį laiko ir Lietuvos laisvės sąjungos lyderis Vytautas Šustauskas, matyt, tikėdamasis, jog iš 29 jų partijos daugiamandatėse apygardose iškeltų kandidatų į Seimą pateks bent jis vienas, tačiau ne mažiau vilčių į galimą mandatą deda ir drastiškais poelgiais bei akcijomis savo mokytoją baigiantis pralenkti radikalas Saulius Oželis, matyt, visas viltis partijos rinkiminiame sąraše dedantis į rinkėjų reitingavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bene labiausiai ištrauktu 11-uoju sąrašo numeriu, kuriuo per Europos parlamento rinkimus buvo pažymėtas juos laimėjusios Darbo partijos sąrašas, džiaugėsi Liberalų ir Centro Sąjungos lyderis Vilniaus meras Artūras Zuokas, tvirtindamas, jog jie nori būti pasirinkimu Nr.1 rinkėjams, kurie yra prieš Darbo partiją. Tačiau vyresnės kartos rinkėjai dar puikiai prisimena posakį, jog "važiuoti 11 numeriu" kadaise reiškė "eiti pėsčiomis", o vilniečiai jau pakankamai prisivažinėjo mero dovanotais oranžiniais dviračiais. Gal būt liberalcentristų ištrauktą numerį galima būtų aiškinti ir kaip 1 plius 1, turint galvoje, kad tikrasis lyderis užleido pirmąją vietą sąraše "auksiniu berniuku" jau pramintam iš vienos partijos į kitą klajojančiam Petrui Auštrevičiui, nors šis viešai pareiškė niekuo neįsipareigojąs nei partijai, nei jos programai.

Pastebėtina, jog nesvarbu, už kurį sąrašo numerį rinkėjai balsuotų, artimiausioje ateityje šalyje gali gerokai pablogėti medicininė pagalba, mat kažkodėl šiemet tarp kandidatų į Seimo narius kaip niekad daug gydytojų, kurie, tapę parlamentarais ir mažiausiai ketverius metus sėdynes trindami dabar privalomuose lankyti posėdžiuose, neabejotinai praras savo tiesioginę kvalifikaciją. Prisiminus, jog geriausi šios humaniškos profesijos atstovai jau kelia sparnelius į užsienio šalis, kur gydytojams mokama gerokai daugiau, greitai Lietuvoje bus pavojinga susirgti net paprasčiausia sloga. Tad prie rinkiminių urnų skubėsiantiems rinkėjams išties yra apie ką pagalvoti prieš atiduodant savo balsą už pasirinktą sąrašą, nors rinkėjai visuomet išlieka teisūs...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų