• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei slenka plaukai...

Prisižiūrėjusi patrauklių reklaminių klipų dažna mergina ar moteris skuba į kosmetikos priemonių parduotuvę ieškoti to "stebuklingojo" šampūno, balzamo ar gydomosios kaukės... Ir ne viena šių priemonių gerbėja, deja, nusivilia taip ir nesulaukusi žadėtojo efekto... Gydytojų kosmetologų teigimu, taip nutinka dėl to, jog nesusimąstoma apie kur kas svarbesnius dalykus, nuo kurių tiesiogiai priklauso, kokius plaukus turėsime. Tai ir organizmo imuninis atsparumas, ir genetiniai veiksniai (paveldėjimas), ir nervinė bei endokrininė organizmo reguliacija (hipofizės, skydliaukės, antinksčių veikla), mityba, ultravioletiniai spinduliai, vartojami vaistai ir daug daug kitų faktorių. Kitaip sakant, jei nekreipsime dėmesio į bendrą sveikatos būklę, nesitikėkime, jog turėsime vešlius, sveikus, žvilgančius plaukus.

REKLAMA
REKLAMA

Šįkart plačiau - apie plaukų slinkimą. Gydytojai sako, jog slinkti pradeda pažeisti plaukai. Nustatyta, jog dažniausiai plaukus pažeidžia grybelinės ligos.

REKLAMA

Reikia skirti vadinamąjį kosmetinį plaukų slinkimą nuo patologinio (sukelto kokios nors ligos). Pirmuoju atveju tai joks sutrikimas - tik įprastinio plaukų atsinaujinimo pasekmė. Jei pastebimas ryškesnis plaukų retėjimas, būtina imtis skubių priemonių slinkimui sustabdyti. Pavyzdžiui, įsigyti plaukų slinkimą stabdančių gydomųjų preparatų, vaistažolių antpilų, prisiminti liaudiškus patarimus. Jei niekas nepadeda, reikia nedelsiant kreiptis į odos ligų specialistą. Mat plaukų slinkimas gali būti susijęs su kuria nors odos ar vidaus organų liga.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojų teigimu, itin dažnai plaukai pradeda slinkti susirgus infekcinėmis odos ligomis, kurias sukelia įvairūs mikrobai (grybelis, streptokokas ir kt.), taip pat sutrikus virškinamojo trakto veiklai (pavyzdžiui, apsinuodijus maistu, alkoholiu). Plaukus gali išretinti ir vėžinės ligos ar jų gydymui skiriami chemoterapiniai vaistai, taip pat nėštumas, ilgas (kelerių metų trukmės) maitinimas krūtimi, dažnas badavimas (laikymasis dietos), kai nevartojama organizmui gyvybiškai reikalingų vitaminų ir mikroelementų kompleksų, maisto papildų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir dar viena šiuo metu itin aktuali plaukų išslinkimo priežastis - patiriami stresai. Mažai tikėtina, jog žmogui plaukai pradės slinkti patyrus trumpalaikį stresą, tačiau labai didelė tikimybė, jog plaukams pakenks ilgai besitęsiantis stresas (pavyzdžiui, konfliktinės situacijos darbe, baimė dėl etatų sumažinimo, nesibaigiantys viršininko priekaištai, verslo problemos ir kt.). Mat tokie užsitęsę stresai nualina organizmo imuninę sistemą, išderina jos veikimą, susilpnina gynybines organizmo reakcijas.

REKLAMA

Be abejo, plaukams labai kenkia ir nepakankama higiena, nesaikingas mechaninis ar cheminis plaukų žalojimas (ypač prastos kokybės lakas, vėlimas, šiaušimas), dažymas nenaudojant gydomųjų kaukių ir t. t.

Tik išsiaiškinus plaukų slinkimo priežastį skiriamas gydymas: gydomieji šampūnai, tepaliukai, tirpalai, jei reikia - ir geriamieji preparatai (vitaminai, mineralai). Gali prireikti net leidžiamų vaistų ar hormonų.

Beje, reikia neužmiršti ir to, jog plaukų slinkimas - tai tokia liguista organizmo būsena, kuri per kelias savaites nepraeina - reikalingas ilgas, kartais net kelerius metus trunkantis gydymas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų