Visoje Amerikoje dešimtys tūkstančių žmonių ketvirtadienį (03.20) dalyvavo protesto akcijose, o San Francisko policija suėmė daugiau kaip tūkstantį žmonių - tai didžiausias per vieną dieną sulaikytų asmenų skaičius per kelis miesto istorijos dešimtmečius.
"Jei tai vyktų kiekviename mieste, reikėtų arba įvesti karo padėtį, arba nutraukti karą (Irake)", - sakė vienas studentas, kuris su kitais 16 žmonių susirakino grandine svarbioje San Francisko gatvėje.
Protesto akcijos vyko ir kituose Amerikos miestuose, taip pat - Europos sostinėse.
Per rytinį piką Vašingtone daugiau kaip 100 demonstrantų laikinai blokavo tiltą, kuriuo iš Virdžinijos patenkama į Vašingtono centrinį Džordžtauno rajoną. Trys demonstrantai buvo suimti.
Vėliau maždaug 100 protestuotojų lyjant lietui susirinko netoli Baltųjų rūmų, o maždaug 350 demonstrantų per vakarinį piką blokavo eismą vienoje pagrindinių sostinės gatvių.
Niujorke, kuris labiausiai nukentėjo nuo 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro, organizacija "September 11th Families for Peaceful Tomorrows" ("Rugsėjo 11-ąją nukentėjusios šeimos už taikų rytojų") pasmerkė "neteisėtą ir amoralų" JAV karą Irake.
Antikarinių demonstracijų dalyviai Taimso aikštėje nepaisė policijos užtvarų ir visiškai blokavo Brodvėjų dviem kvartalais žemiau 42-osios gatvės. Policija pranešė suėmusi 21 žmogų.
San Francisko policijos atstovė spaudai pranešė, kad mieste suimta 1,3-1,4 tūkst. žmonių.
Daugelyje miestų vyko ir paramos JAV kariams akcijos, tačiau gerokai ramesnės. Teksaso Vaksahačio mieste, esančiame į pietus nuo Dalaso, žmonės solidarizuodamiesi su kariais nešiojo geltonus kaspinus.
Vokietijoje protesto demonstracijose dalyvavo daugiau kaip 100 tūkst. žmonių. Londone tūkstančiai protestuotojų blokavo kelius ir priešinosi policijai. Paryžiuje daugiau kaip 10 tūkst. žmonių, daugiausiai studentų, žygiuodami gatvėmis skandavo antikarinius šūkius ir sudegino JAV vėliavą.
"Reuters"-BNS