Kultūros ministerijos premijų geriausiems praėjusio sezono profesionalaus šalies teatro menininkams ekspertų komisija sudarė tradicinius nominacijų trejetukus dramos, lėlių teatro arba teatro vaikams, operos, operetės bei šokio srityse.

Šių premijų bei pirmą kartą teikiamo apdovanojimo “Auksinis scenos kryžius” laureatai (tarp jų ir Padėkos premijos laureatas) bus paskelbti Tarptautinės teatro dienos minėjime, kuris įvyks Vilniaus Rotušėje kovo 27 dieną.

Nominacijos dramos teatro srityje

Režisieriai:

Oskaras Koršunovas - W. Shakespeare’o “Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ (Oskaro Koršunovo teatras)Cezarijus Graužinis - R. Schimmelpfennigo “Arabiška naktis“ (Teatro ir kino edukacijos ir informacijos centras)Jonas Vaitkus ir Paulius Budraitis - W. Shakespeare’o “Venecijos pirklys“ (Kauno valstybinis akademinis dramos teatras)

Aktorės:

Rasa Samuolytė - Džuljeta, W. Shakespeare’o “Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ (Oskaro Koršunovo teatras)Eglė Barauskaitė - Lena, M. von Mayenburgo “Šaltas vaikas“ (Klaipėdos dramos teatras)Gintarė Latvėnaitė - Salė, M. Ivaškevičiaus “Madagaskaras“, Andrija, B. Srbljanovič “Šeimyninės istorijos“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Aktoriai:

Liubomiras Laucevičius - Šailokas, W. Shakespeare’o “Venecijos pirklys“ (Kauno valstybinis akademinis dramos teatras)Arnoldas Jalianiauskas - Porcija, W. Shakespeare’o “Venecijos pirklys“ (Kauno valstybinis akademinis dramos teatras)Ramūnas Cicėnas - Kazimieras Pokštas, M. Ivaškevičiaus “Madagaskaras“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

REKLAMA

Antraplanio vaidmens atlikėjos:

Nelė Savičenko - Zilkė, M. von Mayenburgo “Šaltas vaikas“ (Klaipėdos dramos teatras)Eglė Eutropija Mikulionytė - Auklė, W. Shakespeare’o “Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“ (Oskaro Koršunovo teatras)Jelena Bogdanovič - E. Ensler “Vaginos monologai“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Antraplanio vaidmens atlikėjai:

Igoris Reklaitis - Verneris, M. von Mayenburgo “Šaltas vaikas“ (Klaipėdos dramos teatras)Gintaras Adomaitis - Antonijus, W. Shakespeare’o “Venecijos pirklys“ (Kauno valstybinis akademinis dramos teatras)Gediminas Girdvainis - Marvinas, A. Morgan “Švelnumas“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Nominacijos lėlių teatro arba teatro vaikams srityje:

Rimas Driežis - A. Ališausko (pagal R. Akutagavą) “Trys brangenybės“ (Vilniaus teatras “Lėlė“)Ramūnas Kaubrys - R.M ir R.B. Sherman “Merė Popins“ (Klaipėdos muzikinis teatras)Albertas Vidžiūnas - J. Vaitkaus ir S. Gedos (pagal A. Lindgren) “Broliai Liūtaširdžiai“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Nominacijos operos srityje:

Vytautas Juozapaitis - Rigoleto vaidmenys, G. Verdi “Rigoletas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras ir Klaipėdos muzikinis teatras)Irena Zelenkauskaitė - Džilda, G.Verdi “Rigoletas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)Gintaras Varnas - G. Verdi “Rigoletas“ pastatymas (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Nominacijos operetės srityje:

Laimonas Pautienius - grafas Danila, Franzo Leharo “Linksmoji našlė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)Inesa Linaburgytė - Hana Glavari, Franzo Leharo “Linksmoji našlė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)Regina Šilinskaitė - Valensjena, Franzo Leharo “Linksmoji našlė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Nominacijos baleto ir šokio srityje:

Rūta Jezerskytė - pagrindinis vaidmuo šokio spektaklyje “Mano gyvenimas“ (teatras “Vilniaus baletas“)Eglė Špokaitė - Imperatorė, baletas “Rusiškasis Hamletas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)Nerijus Juška - Pavelas, baletas “Rusiškasis Hamletas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

REKLAMA

Bendros nominacijos:

Debiutas (jaunasis menininkas):

Laura Sintija Černiauskaitė - pjesės “Liučė čiuožia“, “Artumo jausmas“Cezario grupė - spektaklis R. Schimmelpfennigo “Arabiška naktis“ (Teatro ir kino edukacijos ir informacijos centras)Eligijus Butkus - Pavelas, baletas “Rusiškasis Hamletas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Kompozitoriai:

Arnoldas Jalianiauskas - W. Shakespeare’o “Venecijos pirklys“ (Kauno valstybinis akademinis dramos teatras)Gintaras Sodeika - M. von Mayenburgo “Šaltas vaikas“ (Klaipėdos dramos teatras“ ir V. V. Landsbergio “Daktaras ir Mangaryta“ (Šiaulių dramos teatras)Skirmantas Sasnauskas - V. Jankausko šokio trupės šokio spektaklis “Nuskendęs slėnis“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų