Panevėžio teisėjas Vytautas Norkūnas (56 m.) su žmona Rita (48 m.) atostogomis Kretoje džiaugėsi tik vieną dieną. Antradienį jie atskrido į šią salą, o trečiadienį buvo rasti nuskendę jūroje.
Dar pirmadienį R.Norkūnienė į darbą atsinešė jos pačios kepto pyrago. Taip ji prieš išvykdama į kelionę atsisveikino su kolegėmis.
Trečiadienį abu buvo paplūdimyje - maudėsi, nardė. Po kiek laiko kitų poilsiautojų dėmesį patraukė be priežiūros palikti drabužiai, batai ir kiti daiktai. Netrukus jūroje buvo pastebėti vyro ir moters kūnai. Juos ištraukus paaiškėjo, kad tai turistai iš Lietuvos.
Manoma, kad pirmiausia pradėjo skęsti moteris, o ją gelbėdamas vyras irgi nebepajėgė išplaukti.
Abiem Norkūnams ši santuoka buvo antroji. Abu iš pirmųjų santuokų turi po du vaikus.
Už atostogų malonumus užsienyje jau ne vienas lietuvis yra sumokėjęs gyvybe. Šiais metais tai pirmoji mirtimi pasibaigusi nelaimė Kretos saloje. Dabar joje tik prasideda turizmo sezonas. Pernai iš Kretos salos į Lietuvą teko gabenti tris čia mirusius mūsų šalies poilsiautojus.
Šių metų sausį Prancūzijos Alpių kalnuose dingo 26 metų kaunietis Andrius Gložeckas. Jo kūnas rastas po 18 dienų. Jaunas vyras be specialios įrangos, nepaisydamas nei blogų orų sąlygų, nei keltuvininko įspėjimo, nusprendė vienas leistis nuo 3800 metrų aukštyje esančio Baltojo slėnio. Manoma, kad parkritęs jis mirtinai susižalojo.
Balandį nardymo safario metu Egipto kurorte Hurgadoje žuvo garsi plastikos chirurgė 47 metų Eglė Knėpienė. Panėrusi į daugiau nei 20 metrų gylį kartu su instruktoriumi, moteris pasijuto blogai. E.Knėpienė nebereagavo į instruktoriaus ženklus, todėl jis skubiai iškėlė suglebusią moterį ant laivo denio. Gyvybės ženklų nerodančiai moteriai buvo atliktas dirbtinis kvėpavimas ir širdies masažas, tačiau jos nepavyko atgaivinti.
Pernai rugpjūtį Kirgizijoje mirė bendrovės SBA personalo viceprezidentė 35 metų Asta Jaloveckienė. Mirties priežastis - kalnų liga, kurią sukėlė deguonies trūkumas. Moteris kalnuose buvo įkopusi į 4100 metrų aukštį ir dėl išretėjusio oro prarado sąmonę. Kartu keliavę bendražygiai ją bandė nugabenti į papėdę, tačiau alpinistės gyvybė užgeso 3000 metrų aukštyje. A.Jaloveckienė su tėvais pradėjo po kalnus keliauti nuo 7 metų, šiuo savo pomėgiu ji užkrėtė ir sutuoktinį. Abu jie buvo įkopę į aukščiausią Vakarų Europos viršukalnę Monblaną, siekiančią 4807 metrus.