• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spausti ar nespausti? Tokią hamletišką dilemą Voratinklio naršytojams pasiūliusio tinklapio autorius tikisi, kad internautai nepakels rankos prieš jo kūrinį. Normalūs žmonės, įkurdinę internete savo tinklapį, suka galvas, kaip pritraukus į jį kuo daugiau lankytojų, tačiau Niujorko valstijoje (JAV) gyvenantis dailės mokytojas Jackas Gasoline bodisi normalumu.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš porą dienų Voratinklyje debiutavęs jo tinklapis, pavadintas “Neikit tenai” (“Dont’t Go There”, www.jackgasoline.com) verčia aukštyn kojom interneto naršymo logiką. Mat jis taip suprogramuotas, kad sulaukęs 100 lankytojų automatiškai išsijungia - “numiršta”. Atvykėliai tituliniame tinklapyje didelėmis raidėmis perspėjami - “Neikit tenai” - ir informuojami, kad gali laisvai pasirinkti vieną iš dviejų variantų: arba sukti šalin ir šitaip pratęsti tinklapio “gyvybę”, arba spragtelėti slenksčio nuorodą ir žengti vidun. Tačiau pamatyti, kas ten jų laukia, galės tik 100 smalsuolių: kaip jau sakyta, viršijus šią ribą tinklapis dingsta “iš eterio” - tam, kad vėl pasirodytų po poros dienų.

REKLAMA

Trečiadienio vidurdienį JAV rytinės pakrantės laiku internete pirmą kartą pasirodęs Jacko tinklapis išgyveno 57 minutes - tiek truko, kol nuorodą spragtelėjo 100-asis smalsuolis. Pats autorius “Wired” sakė tikėjęsis, kad pavyks ištempti bent 24 valandas, dėl to yra šiek tiek nusiminęs, bet apskritai ir toks rezultatas esąs sėkmingas.

REKLAMA
REKLAMA

Jackas Gasoline tikisi, kad žmonės jo tinklapyje lankysis, tačiau elgsis atsakingai ir stengsis kuo ilgiau pratęsti jo gyvybę. Sąmoningo susilaikymo nespausti žavesį suprasti ir pajusti padės tinklapio lankytojų paliekami komentarai, kuriuose, beje, nemažai ir “žudikų” atsiprašymų. Dažnas jų prisipažįsta padaręs blogą darbą ir išpažįsta šią nuodėmę pateikdamas įvairias savo elgesio priežastis. Dažniausiai, suprantama, minimas neįveikiamas smalsumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats Jackas “nespaudimo” filosofiją į Voratinklį, kas valandą ataidintį milijardais spragsėjimų, perkėlė norėdamas pabrėžti asmenines pozityvaus neveiklumo nuostatas. Jo manymu, “nespragsėjimas” internete prilygsta kitiems labai geriems “nedarymo” pavyzdžiams - tokiems kaip nėjimas į darbą ar mokesčių nemokėjimas. “Aš manau, kad tinklapio neaplankymas nėra pats radikaliausias poelgis iš tų, kurių būtų galima imtis, tačiau mes dar per mažai sugebame ko nors atsisakyti. Tai tiesiog proga šiek tiek pasitreniruoti”, - sako jis.

Internetas “Dont’t Go There” autoriaus dėmesį patraukė dėl to, kad, priešingai nei kiti “analoginio pasaulio” daiktai, kurie dėvisi, sensta ir galų gale prapuola be pėdsakų, skaitmeninė terpė yra savotiškai nemari. Jam patiko idėja apie interneto tinklapį, kuris dėl tam tikrų priežasčių suyra. Pasak Jacko, daugybė dalykų Voratinklyje, įskaitant ir interaktyvųjį meną, pasiekiami karštligiškai spragsint į viską, ką tik galima pamatyti. “Nespragsėjimas irgi gali būti įdomus dalykas”, - tvirtina jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų