Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas įsitikinęs, kad gyventojų prarastų indėlių grąžinimo tempus kritikuojantys konservatoriai patys prisidėjo prie esamos padėties. „Jeigu jie būtų kompensavę, tai, žinoma, garbė ir žmonėms nauda. Bet jie to nepadarė“, - sako premjeras.

Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas įsitikinęs, kad gyventojų prarastų indėlių grąžinimo tempus kritikuojantys konservatoriai patys prisidėjo prie esamos padėties.

"Konservatoriai būdami valdžioje iki 2000 metų priėmė sprendimus, kad reikia grąžinti žmonėms prarastus indėlius santykiu 1:1 ir už sumokėti už prarastą turtą. Nė vienoje iš vadinamųjų postkomunistinių valstybių tokių sprendimų nėra, - ketvirtadienį "Žinių radijo" laidoje "Pozicija" sakė A. Brazauskas. - Jeigu jie būtų kompensavę, tai, žinoma, garbė ir žmonėms nauda. Bet jie to nepadarė, sustabdė procesą, kadangi 1998-1999 metais buvo visiškai sugriauta ekonomika ir finansinė sistema".

Pasak Premjero, taip buvo nuskriausti pensininkai, kurie negalėjo gauti ir pensijos, ir atlyginimo už darbą, mokytojai. Ir nors, anot jo, "tai yra praeitis, bet visa tai susiję ir šaknys yra čia".

ELTA primena, jog trečiadienį Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos nariai Rimantas Dagys ir Edmundas Pupinis pareiškė, kad dabartinė valdančioji dauguma neturi ketinimų atsiskaityti su indėlininkais ir netesi savo pažadų grąžinti indėlius.

REKLAMA

Pasak R. Dagio, nuo 2005 metų iki 2008 metų, kaip įsipareigojusi valdančioji koalicija, dar liko grąžinti apie 1,6 mlrd. litų, tad per metus reikėtų grąžinti mažiausiai po 400 mln. litų. Tačiau 2005 metų biudžete, jo teigimu, šioms reikmėms numatyta tik 105 mln. litų, "todėl tenka suabejoti šio Seimo daugumos nuostatų dėl santaupų atkūrimo tvirtumu, juolab kad, tikslinant šių metų biudžetą, apie atkuriamas santaupas net nebuvo užsiminta".

A. Brazausko tvirtinimu, jis nežinąs, ko nori konservatoriai, tačiau koalicija savo pažadus vykdo. "Šiuo metu išmokėta apie 2 mlrd. litų, likę apie 1,5 mlrd. litų. Koalicija įsipareigojusi iki 2008 metų pabaigos grąžinti šią sumą ir vykdome šią programą. Nežinau, ko nori konservatoriai. Manau, kad žmonėms reikia pinigų, o ne planų. Turime savo planus, programą, kaip grąžinti žmonėms šiuos indėlius", - sakė Premjeras.

Indėliai grąžinami, pasak jo, iš privatizavimo pajamų ir tai "gera ir teisinga idėja". Tačiau ši idėja nerealizuota, nes "buvo blogai vykdomas biudžetas, tad su privatizavimo pajamomis kamšytos biudžeto skylės". Todėl, Ministro Pirmininko teigimu, nuo 2001 metų kairiesiems atėjus į valdžią pradėti vykdyti įsipareigojimai.

Šiais metais žmonėms, anot Vyriausybės vadovo, būtų grąžinti keli šimtai milijonų litų už parduotas "Mažeikių naftos" akcijas. "Jeigu pasisektų sėkmingai užbaigti operaciją su "Mažeikių nafta" ir būtų sėkmingai perparduotos akcijos "Jukos" nepolitizuojant šių reikalų, turėtume papildomus šimtus milijonų žmonėms grąžinti", - kalbėjo A. Brazauskas.

Pasak jo, rezervo fondo lėšų naudoti indėliams grąžinti negalima, nes "kaip kiekviena rimtai gyvenanti šeima turi rezervą, taip ir valstybė turi rezervą, o gali būti visko".


Rašyti komentarą...
a
alex
2010-02-21 15:19:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia keist konstituciją ir nurodyti valdžių pereinamumą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų