Nebesitikėdami pareigūnų pagalbos žmonės patys stoja į nelygią kovą prieš nusikaltėlius. Vagis bandęs sulaikyti pensininkas nesulaukė policijos pagalbos ir pats nukentėjo. Viešosios tvarkos sergėtojai į nusikaltimo vietą atvažiavo tik po pusės paros ir teigė, jog įvykio, į kurį juos iškvietė žmonės, apskritai nebuvo.

Neretai atsitinka ir taip, kad atvykusiems pareigūnams belieka tik sutvarkyti formalumus. Vakar Naikupės gatvės gyventojai į pagalbą policininkus pasikvietė tik tada, kai patys sulaikė nusikaltėlį.

Vogti atvyko naktį

Tolupio soduose gyvenantis pensininkas Dmitrijus Anusevičius apie vienuoliktą valandą nakties pro langą pamatė keliuku be šviesų važiuojantį automobilį. Iš sustojusios mašinos išlipo keletas žmonių. Kai jie pasuko prie kaimyninio namo ir pradėjo lupti jo langą, ponas D.Anusevičius suprato, kad tai vagys.

“Apšvarinę” vieną namą, vagys patraukė prie kito, išėmė langą ir sulindo į vidų. Galų gale tamsūs siluetai pasuko prie stebėtojo namelio. Tuomet šeimininkui pasidarė visai neramu. Tamsoje žmogus gerai neįžiūrėjo, keliese peržengė jo sklypo ribą ir prisiartino prie rūsio lango. Išsigandęs, kad bus užkluptas viduje, Dmitrijus pasičiupo kastuvą ir išbėgo į kiemą.

Bėgo pas kaimyną

Iššokęs pro lauko duris sodo šeimininkas pasuko prie nusikaltėlių ir norėjo užkirsti jiems kelią į rūsį. D.Anusevičius kilstelėjo į viršų kastuvą, tačiau vagis čiupo už kito kastuvo galo ir išplėšė jį iš rankų. Tuo metu pirmajam į pagalbą atskubėjo kitas vagis, metalo strypu jis norėjo trenkti gintis besiruošiančiam pensininkui per galvą. Šis spėjo kilstelėti ranką, ir armatūros galas smogė per dilbį.

REKLAMA

Supratęs, kad su keliais vagimis nesusitvarkys, Dmitrijus nubėgo pas kaimyną Viktorą ir paprašė skubiai skambinti į policiją.

Signalas klaidžiojo

Prisiskambinti į Klaipėdos rajono policiją vyrams sekėsi sunkiai. Jie paprasčiausiai nežinojo, kaip iš mobiliojo ryšio telefono susisiekti su policija. Tada Viktoras paskambino savo žmonai, naktį dirbusiai Klaipėdoje, ir paprašė, kad ši paskambintų į policiją. Paskambinusi 02 iš fiksuoto ryšio telefono, moteris susisiekė su Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato budėtojais. Šie pranešimą perdavė į Gargždus.

Po kurio laiko į Viktoro mobilųjį telefoną paskambino Gargždų policininkai, kurie paprašė papasakoti, kas gi atsitiko, ir liepė vėl paskambinti, jeigu bus reikalinga pagalba.

Tačiau į policiją daugiau nebeskambino, nes vyrai ir vėl nežinojo, kaip tai padaryti. Policija tą naktį į Tolupio sodus neatvyko.

Laukė visą naktį

D.Anusevičius „Klaipėdai“ pasakojo, kad visą naktį laukė policijos pareigūnų, bet niekas taip ir neatvyko. Anksti rytą jis jau iš savo telefono paskambino į Gargždų komisariatą ir klausė, kodėl niekas neatvažiavo. Jam atsakė, kad niekas nesikreipė.

Paskambinęs dar kartą, maždaug vienuoliktą valandą dienos sulaukė operatyvininkų grupės. Pareigūnai tvirtina nusikaltimo pėdsakų neaptikę.

D.Anusevičiaus manymu, nusikaltėliai meistriškai slepia pėdsakus - langą ne išdaužia, o išima, o po nusikaltimo vėl įstato atgal.

Apvogtuosiuose nameliuose šeimininkai po nusikaltimų dar nepasirodė, todėl ir pareiškimų apie vagystes neparašė. Gali būti, kad tai bus padaryta po kelių dienų ar savaičių. Tačiau kas tada suras nusikaltėlius?

Įvykį vadino jovalu

Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkas Edmundas Zbarauskas „Klaipėdai“ sakė, kad, gavę pranešimą apie vykdomą nusikaltimą, pareigūnai privalo vykti į įvykio vietą, nesvarbu, diena ar naktis, toli ar čia pat tai vyksta.

Kita vertus, viršininko manymu, situacija Tolupio soduose labiau primena jovalą. Neaišku, ar pareigūnai tikrai buvę kviesti, ar jiems tik pranešta apie įvykį. Jeigu įvykis senas, vykti į jį nebūtina tuoj pat, tai galima padaryti ir dienos metu.

REKLAMA

Šią situaciją komisariate pavesta išsiaiškinti Viešosios policijos operatyvaus valdymo poskyrio viršininkui Artūrui Šeibeliui. Vakar „Klaipėdos“ dienraščiui jis sakė, kad yra paimti tą naktį budėjusio pareigūno ir rytą į įvykio vietą vykusio operatyvininko paaiškinimai. Budėtojas tvirtina, kad pilietis, skambinęs į policiją, žadėjo vėl paskambinti, jeigu reikės pagalbos. Tačiau niekas taip ir nebepaskambino. Operatyvinis pareigūnas, kitą rytą atvykęs į sodus, tvirtina, kad D.Anusevičiaus sodo namelis nebuvo apvogtas, taigi joks kriminalinis įvykis neužfiksuotas.

Belieka džiaugtis vien tuo, kad pensininkas apsaugojo savo turtą, išgąsdino vagis, ir šie turėjo tenkintis grobiu, pavogtu iš kitų namelių.

Vagia net ir puodus

Sodų gyventojai sako visi kažkada buvę apvogti, o kai kurie net kelis kartus. Tačiau retas gali pasidžiaugti, kad policija juos apvogusius vagis išaiškino.

O vagystės nesiliauja. Vakarykštėje policijos suvestinėje mirga marga pranešimai apie nusikaltimus - „Vilties“ bendrijoje pavogta burlentė ir dvi burės, Dituvos soduose, išdaužus lango stiklą, pavogtas vandens siurblys, guminė žarna ir aliumininis indas, iš kito namelio - įvairūs puodai, dujų balionas ir kiti daiktai.

Kaip įveikti šį nusikaltimų srautą, nežino nei patys gyventojai, nei policijos pareigūnai. Tolupio sodų bendrijos pirmininkas Nikolajus Gorčiakovas sakė, kad jam tos vagystės nusibodo. Kalti esą patys sodininkai, laiku apie vagystes nepranešantys policijai.

Vagį sučiupo patys

Nesulaukdami kitų pagalbos, žmonės save ir savo turtą gina patys. Panašiai prieš porą metų darė klaipėdietis Algirdas Jonas Petrauskis. Du kartus šaudamas iš savigynai išduoto pistoleto, jis norėjo sutrukdyti automobilio vagystei. Viena kulka pataikė į vagį, kuris nuo sužeidimo po kelių dienų mirė. Nors A.J.Petrauskiui ir buvo iškelta baudžiamoji byla, tyrimo metu nustatyta, kad jo veiksmuose nusikaltimo požymių nebuvo. Byla nutraukta.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų