• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Mikroelementas fluoras

"Norėčiau, kad plačiau parašytumėte apie mikroelementą fluorą, bei kas atsitinka, kai organizme jo trūksta arba kai būna per daug", - savo laiške redakcijai rašo nuolatinė laikraščio skaitytoja Domicelė Juronienė iš Trakų.

REKLAMA
REKLAMA

Fluoras - vienas iš daugelio mikroelementų. Kaip žinia, mikroelementai būtini, kad organizmas normaliai augtų, kad gamintųsi kraujas, kvėpuotų audiniai. Trūkstant mikroelementų sutrinka fermentų, hormonų ir vitaminų susidarymas ir veikimas organizme.

REKLAMA

Fluoras gamtoje nėra paplitęs. Paprastai žmogus jo gauna su geriamuoju vandeniu. Jei fluoro vandenyje yra per mažai, vanduo fluoruojamas. Šiek tiek fluoro randama arbatoje, daržovėse, vaisiuose, kepenyse, menkėje, piene, grūdinėse kultūrose. Normaliai organizmo veiklai palaikyti pakanka 1-2 mg fluoro per dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Fluoro yra visuose žmogaus audiniuose ir organuose. Ypač daug šio mikroelemento yra dantyse ir kauliniame audinyje. Fluoras dalyvauja skeleto augimo procese, stiprina dantų emalį, didina dantų atsparumą ėduoniui, padeda greičiau sugyti lūžusiems kaulams.

Jei organizme fluoro trūksta, dantys pasidaro silpni, gali net pradėti trupėti. Silpsta ir kaulai. Kai organizme yra labai didelė magnio, aliuminio ar kalcio koncentracija, fluoras įsisavinamas sunkiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu organizme fluoro per daug, ant dantų gali atsirasti ryškių baltų dėmių. Taip pat gali išlinkti kaulai, sąnariuose kaupiasi druskos.

Vaistažolės nuo... alkoholizmo

"Pastaruoju metu daug ligų bandoma įveikti natūraliomis priemonėmis - vaistažolėmis, - rašo Jonas, nenurodęs savo pavardės ir gyvenamosios vietos. - O gal galite patarti, kaip natūraliu būdu - žolių arbatomis ar panašiai - išsigydyti alkoholizmą?"

REKLAMA

Liaudies išmintis byloja, jog alkoholio greičiau atsikratoma, jei alkoholio mėgėjui girtavimo metu sukeliamas vėmimas, pasišlykštėjimas. Sako, tai nesunkiai pasiekiama į butelį alkoholio įlašinus 2 lašus čemeryčių vandens (tik jokiu būdu ne daugiau!). Spalva lieka nepakitusi, skonis irgi nepasikeičia, o išgėrusį tokio alkoholio pilietį bemat pradeda pykinti, dingsta noras gerti.

REKLAMA

Dar, anot senų žmonių, padeda stiprus čiobrelio žolės užpilas. 4 valgomieji šaukštai susmulkintos žolės užplikomi stikline verdančio vandens. Palaikoma apie valandą. Šio antpilo reikėtų gerti keliskart per dieną po 1 valgomąjį šaukštą. Labai efektyviai veikia, kai šio antpilo gurkštelima vartojant alkoholį (mat tokios koncentracijos čiobrelio antpilas irgi sukelia pykinimą, vėmimą).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Alkoholizmą galima bandyti išsigydyti ir kitokiu būdu: 2-3 šaukštus sausos susmulkintos pataiso žolės užplikyti stikline verdančio vandens ir dar keliolika minučių pakaitinti. Geriant po valgomąjį šaukštą tokio nuoviro vieną kartą per dieną, sako, vien pagalvojus apie svaigalus apima šleikštulys. Tiesa, šio antpilo jokiu būdu nepadauginti, nes galima apsinuodyti.

REKLAMA

Seni žmonės tikina, jog alkoholizmą gydo rūgštūs obuoliai, į kuriuos buvo įbestos ir parą laikytos kelios vinys. Prieš valgant vinys ištraukiamos. Kasdien reikia suvalgyti bent po keturis tokius obuolius. Gydymas trunka pusantro mėnesio.

Kad sustiprėtų akių raumenys

"Mano studentei dukrai (trumparegei) diagnozavo ryškų akies raumens susilpnėjimą, - rašo Milda J. iš Panevėžio. - Noriu sužinoti, kokie pratimai gali sustiprinti akių raumenis?"

REKLAMA

Siūlome pratimų kompleksą.

1. Atsisėsti prieš langą ir 10 sekundžių žiūrėti į tolį.

2. Stipriai užmerkti ir atmerkti akis. Pratimą kartoti 5 kartus.

3. Nejudinant galvos, pažiūrėti akimis į viršų ir į apačią, į dešinę ir į kairę. Kartoti 5 kartus.

4. Nejudinant galvos sukti akis ratu: į apačią, į dešinę, į viršų, į kairę. Akis sukti 5 kartus pradedant iš kairės pusės ir 5 kartus - pradedant iš dešinės pusės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Užsimerkus judinti akis į viršų ir į apačią. Kartoti 5 kartus.

6. Greitai mirksėti akimis apie 10 sekundžių.

7. Žiūrėti į tolį apie 5 sekundes, po to 5 sekundes - į pirštą, iškeltą 30 centimetrų atstumu nuo akių. Pratimą kartoti 5 kartus.

8. Pirštais lengvai prispausti akis ir sukamaisiais judesiais masažuoti apie 60 sekundžių.

9. Trimis pirštais paliesti užmerktas akis ir truputį spustelėti. Pratimą pakartoti 5 kartus.

10. Sulenkti abiejų rankų keturis pirštus. Nykščiais suspausti smilkinį, o rodomųjų pirštų antraisiais sąnariais, sukant ratu, masažuoti aplink akį.

REKLAMA

Pūslelinė - užkrečiama liga

"Man dažnai ant lūpų iššoka pūslelės, - skundžiasi kaunietė Violeta U. - Esu girdėjusi, kad lūpų pūslelinė - virusinis susirgimas, kuris vargins visą gyvenimą. Norėčiau apie šią ligą sužinoti plačiau".

Balzgano skysčio pripildytos pūslelės ar jų grupės ant lūpų - herpeso viruso "darbas". Juo užsikrečiama nuo sergančio žmogaus, dažniausiai dar vaikystėje. Virusas organizme lieka visą gyvenimą, kol kas jį įveikti priemonių nėra. Tiesa, tai nereiškia, kad nemalonūs jutimai (lūpas peršti, niežti, degina, skauda) kamuos visą gyvenimą be perstojo. Jei žmogaus imunitetas stiprus, viruso poveikis nejaučiamas. Tačiau imunitetui nusilpus, virusas bemat suaktyvėja. Jis taip pat gali "pabusti" veikiant temperatūrų pokyčiams, persikaitinus saulėje ar soliariume, ilgokai pabuvus vėjyje, sergant kai kuriomis lėtinėmis ligomis, menstruacijų metu.

REKLAMA

Norint, kad prasidėjusios infekcijos simptomai būtų jaučiami kuo mažiau, gydytis reikia pradėti vos pajutus pirmuosius negalavimus. Vaistinėse yra kelių rūšių gydomųjų tepaliukų, kurie efektyviai naikina ant lūpų pradėjusias formuotis pūsleles. Gydymosi trukmė - 5 dienos. Kai kuriais sunkesniais atvejais gydytojai dermatologai skiria metus ar dar ilgiau vartoti vaistų nuo lūpų pūslelinės (taip slopinamas viruso aktyvumas). Greta to būtina stiprinti ir organizmo imuninę sistemą (kaip minėta, imunitetui nusilpus, virusas suaktyvėja).

Lūpų pūsleline galima lengvai užsikrėsti oro lašeliniu keliu, taip pat bučiuojantis su ligoniu ar kai ligonis rankomis buvo palietęs viruso pažeistas lūpas, o vėliau, rankų nesusiplovęs, jomis palietė sveiko žmogaus kūną. Todėl būtina kuo dažniau plauti rankas, jokiu būdu neliesti akių (kai toks virusas patenka į akis, žaizdelės susidaro akių ragenoje, todėl gali sutrikti regėjimas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų