• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gripo komplikacijos gali baigtis mirtimi!

Vasario mėnesį Kinijoje diagnozuoti susirgimai sunkiu ūmiu kvėpavimo takų sindromu, kurio požymiai labai primena gripą (ima labai skaudėti galvą, pakyla temperatūra, kamuoja kosulys, silpnumas, galvos svaigimas), jau užregistruoti ir Vietname, Honkonge, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Vokietijoje bei kitose šalyse. Nuo šios ligos jau mirė keliolika ligonių. Plintant neaiškios kilmės ūmiam plaučių uždegimui, Lietuvos sveikatos apsaugos ministras ėmėsi priemonių, kad kelias į Lietuvą šiai oro lašeliniu keliu plintančiai ligai būtų užkirstas: vietovėse, kur yra jūrų ir oro uostai, ministro įsakymu pradėtas vykdyti medicininis karantininis patikrinimas atkreipiant dėmesį į karščiuojančius, kosinčius, galvos, gerklės ar raumenų skausmais besiskundžiančius keleivius ir įgulų narius. Aptikus tokiais negalavimais besiskundžiančių žmonių, apie tai nedelsiant informuojamos atitinkamos tarnybos, o šių piliečių sveikatos būklė atidžiai stebima. Tie ligoniai, kuriems bus įtariamas minėtas sindromas, turės būti skubiai guldomi į specializuotas infekcines ligonines, specialiai tam paruoštus (izoliuotus) atskirus skyrius. Savo savijautą, medikų raginimu, ypač turėtų sekti neseniai grįžusieji iš Azijos regiono šalių, taip pat tie gyventojai, kuriems pastaruoju metu teko bendrauti su šalių, kuriose jau užregistruota susirgimų minėtu virusu, piliečiais.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet Lietuvoje, kaip buvo nustatyta, nuo gripo komplikacijų jau mirė du žmonės. Pasvalio rajono gyventoja Dalia B. (39 m.), pajutusi į gripą panašius negalavimus, matyt, tikėjosi, kad ligą pavyks "pravaikščioti", ir toliau ėjo į darbą. Vieną vakarą moteris pasijuto itin prastai, o rytą namiškiai ją rado mirusią. Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad ligonė mirė nuo gripo komplikacijos - plaučių uždegimo. Kita nelaimė nutiko Kelmės rajone. Čia, pirminiais duomenimis, ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija nusinešė keturių mėnesių kūdikio gyvybę. Gripas buvo išguldęs visą šeimą, ambulatorijos gydytojos paskyrimu visi šeimos nariai vartojo vaistus. Medikamentai buvo paskirti ir mažiausiajai ligonei, tačiau liga buvo stipresnė...

REKLAMA

Išgirdę pranešimus apie mirtinas virusinės infekcijos sukeltas komplikacijas, laikraščio skaitytojai sunerimo, ar tai ne iš Azijos atklydusio paslaptingojo sindromo pasekmės. Kauno medicinos universiteto Infekcinių ligų klinikos vadovas profesorius Alvydas Laiškonis šalies gyventojus suskubo nuraminti - mirtimi pasibaigusių atvejų Lietuvoje ir iš Azijos plintančio paslaptingojo viruso kol kas esą tikrai nereikėtų sieti. Mat nei Pasvalio rajono gyventoja, nei Kelmės rajone gyvenusi mažylė nebuvo nei išvykę į Azijos regiono šalis, nei bendravę su šių šalių gyventojais, vadinasi, niekaip negalėjo viruso "pasigauti".

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienais metais, kaip minėjo Infekcinių ligų klinikos vadovas, šalyje nuo gripo komplikacijų (plaučių uždegimo, meningoencefalito, kraujagyslių pralaidumo sutrikimų ir kt.) miršta po kelis žmones. Dažniausiai, anot profesoriaus, nukenčia kūdikiai, kurių organizmo imuninė sistema dar ganėtinai trapi, arba iki tol buvę sveiki ir stiprūs jauni žmonės, į kurių organizmą pateko ypač didelės viruso dozės ar pasitaikė "piktesnės" viruso atmainos. Kodėl kyla pavojus stipriai sunegaluoti jauniems ir stipriems žmonėms? Ogi tokių piliečių organizmas gali pradėti ypač stipriai gintis nuo užklupusios ligos, todėl išskiria labai daug su virusu kovojančių cheminių medžiagų, kurios gali stipriai apnuodyti patį organizmą (išsivysto vadinamasis intoksikacinis sindromas). Kita vertus, visuomet sveiki ir stiprūs jautęsi žmonės dažnai linkę nekreipti dėmesio į užklupusius negalavimus manydami, kad jie praeis savaime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gripas, anot profesoriaus, yra labai klastinga, mirtinas komplikacijas sukelianti liga, todėl susirgus reikia labai rimtai gydytis. Vienas svarbiausių dalykų sugripavusiam ligoniui, kaip sakė profesorius, yra poilsis. Jokiu būdu susirgus negalima eiti į darbą, nepatartina numušinėti pakilusios temperatūros - nebent ji būtų aukštesnė nei 39 laipsniai, mat temperatūros pakilimas rodo, kad organizmas kovoja su virusu, be to, gausiai prakaituojant organizmas netenka daug skysčių, o kartu su jais ir reikalingų druskų bei mineralinių medžiagų, todėl gali sutrikti širdies darbas. Profesorius peikė ir pačius gydytojus, kurie dirba kosėdami, sloguodami ir čiaudėdami, tuo rodydami prastą pavyzdį ligoniams.

REKLAMA

Šiųmetis Lietuvą pasiekęs gripas, anot profesoriaus, gali būti itin pavojingas savo komplikacijomis, nes prieš tai jam siautėjant Pietų pusrutulyje mirė daugiau nei įprastai žmonių. Kita vertus, Lietuvą jau esą gali pasiekti pakitusi gripo viruso sandara.

Kad nesusirgtumėte gripu, o jei jau susirgote, kad sirgtumėte kuo lengviau, kad liga nesukeltų sunkių komplikacijų, profesorius pataria organizmą stiprinti vitaminu C ir kitais imuninę sistemą teigiamai veikiančiais preparatais, valgyti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių ir, savaime suprantama, grūdintis. Šiuo metu skiepytis nuo gripo jau per vėlu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų