Užvakar artimieji ir draugai atsisveikino su jaunu klaipėdiečiu - 22 metų Arūnu Lučiūnu, kurio mirtis sukrėtė ne vieną bendraamžį ir futbolo aistruolį. Na, o miesto teisėsaugininkai aiškinasi netikėtą jauno žmogaus mirties priežastį ir bando nustatyti kaltininkus.
Šio skaudaus įvykio pradžia reikėtų laikyti praėjusį sekmadienį uostamiestyje įvykusias UEFA "Intertoto" futbolo turnyro rungtynes tarp vietos "Atlanto" ir Maskvos "Spartako" komandų. Spaudoje jau iš anksto buvo skelbiama, jog per minėtas rungtynes gali įvykti incidentų tarp abiejų komandų sirgalių. Taip pat buvo minima, jog itin agresyviai nusiteikę ištikimieji "Spartako" komandos gerbėjai gali sukelti kruvinas riaušes ir pridaryti daug nemalonumų. Dėl to miesto pareigūnai jau iš anksto ėmė ruoštis šiam susitikimui.
Gaila, bet atsitiko taip, kaip ir buvo prognozuota. Dar neprasidėjus varžyboms, futbolo stadione įvyko keletas susirėmimų. Lietuvaičiai mėtė akmenis į kaliningradiečių autobusą, išmušė jo langą. Paskui atvykėliai sirgaliai susigrūmė su tvarką per rungtynes palaikančiais vyrukais, kurie pastaruosius atskyrė nuo pradėjusių siautėti mūsų tautiečių. Jau tuomet ne vienam stipriau nukentėjusiam asmeniui prireikė medikų pagalbos. Neramumai, nedidelės muštynės tęsėsi ir per rungtynes. Vienu metu varžybos net buvo nutrauktos, nes apsaugos darbuotojai buvo priversti vaikytis į futbolo aikštę išbėgusį vieną "Spartako" gerbėją, ant veido užsimaukšlinusį garsaus Maskvos klubo kaukę. Panašūs išpuoliai vėliau buvo bandomi pakartoti, jaunuoliai svaidė į aikštę degančias petardas, į policininkus mėtė plytgalius, akmenis, dūmų užtaisus. Matydami, jog situacija gali tapti gana rimta ir sunkiai kontroliuojama, varžyboms pasibaigus (beje, 1:0 laimėjo "Atlanto" futbolo komanda) uostamiesčio pareigūnai neleido iš tribūnų išeiti "Spartako" sirgaliams, nes laukė, kol išsivaikščios vietiniai fanai ir atmosfera nurims. Juolab jog stadione netrūko agresyviai nusiteikusių, nuo alkoholio gerokai apsvaigusių jaunų žmonių. Tai truko maždaug valandą. Naujas incidentas įsiplieskė tuomet, kai lietuvaičiai, pamatę vieną vaikiną, vilkintį marškinėliais su "SSSR" užrašu, puolė jį mušti, nes greičiausiai buvo įsitikinę, jog tai nekenčiamas "Spartako" komandos fanas. Policija buvo priversta pasitelkti ir specialiąsias priemones. Galiausiai futbolo chuliganai išsiskirstė.
Po šių skandalingai pagarsėjusių rungtynių paaiškėjo, jog tarp sirgalių buvo ir A. Lučiūnas, kuris, kaip buvo kalbama, gavo lazda per pakaušį. Esą po to vaikinas prisėdo ant suoliuko susiėmęs galvą. Nors kartu buvusi devyniolikmetė draugė siūlė iškviesti greitąją pagalbą, nukentėjėlis to atsisakė. Dar tą patį vakarą A. Lučiūnas išėjo į darbą (jis dirbo parduotuvėje ir krovėju, ir apsaugininku), tačiau taip ir nebaigęs pamainos, apie pirmą valandą nakties, grįžo namo. Vaikinas iškart atsigulė, nes jo savijauta buvo labai bloga. Po kelių valandų prasidėjo traukuliai. Nors A. Lučiūno draugė tuoj pat iškvietė greitąją pagalbą, nė viena iš dviejų medikų brigadų (pirmiau atvykę gydytojai pamatė, jog situacija labai rimta, ir iškvietė reanimaciją), niekuo padėti negalėjo - vaikinas mirė.
Atlikus skrodimą teismo ekspertas patvirtino, jog A. Lučiūnas užspringo skrandžio turiniu. Dėl ko taip atsitiko, turėtų paaiškėti atlikus papildomus tyrimus. Nors apžiūrėjus vaikiną didelių sužalojimų nenustatyta (patinusi lūpa, pakaušyje - nedidelė žaizda), tačiau, jei smegenys ir nebuvo pažeistos, gali būti, jog smūgis į galvą galėjo turėti įtakos sveikatos būklei. Kartais smegenų sukrėtimas gali sukelti pykinimą. Kol kas uostamiesčio pareigūnai nelinkę komentuoti šios situacijos ir laukia išsamaus tyrimo rezultatų.