Europos Komisija trečiadienį paspartino savo ketinimus panaikinti dvigubą tarpvalstybinių darbinių pensijų apmokestinimą, imdamasi teisinių priemonių prieš Didžiąją Britaniją ir Airiją.
Komisijos teigimu, įmokų į pensijų fondą apmokestinimo neatitikimai yra viena iš pagrindinių kliūčių ES tarpvalstybiniam darbo jėgos mobilumui, o taip pat kenkia ES pensijų fondams.
"Komisija yra pasiryžusi kovoti su mokesčių įstatymu, diskriminuojančiu užsienio pensijų fondus.", - teigė Vidaus rinkos komisaras Fricas Bolkešteinas (Frits Bolkestein).
"Mes jau perspėjome valstybes nares, kad tokią diskriminaciją mes laikome neteisėta, o Europos Teisingumo Teismas pritaria Komisijos pozicijai".
Tarpvalstybinės pensijos yra gaunamos po darbo daugiau nei vienoje šalyje, arba mokamos tuomet, kai asmuo baigia dirbti vienoje užsienio šalyje ir pradeda dirbti kitoje.
Komisija išreiškė susirūpinimą dėl Didžiosios Britanijos ir Arijos įstatymų neatitikimo su ES priimtais teisės aktais, ir davė abejom šalims du mėnesius pateikti detalią informaciją apie su pensijomis susijusius teisės aktus, kitu atveju, liepia ruoštis tolimesniems teisiniams veiksmams.
Trečiadienį pateiktas reikalavimas paveiks jau aštuonias šalis, kurias ES kaltina dėl darbinių pensijų apmokestinimo. Vasario mėnesį toks nutarimas paveikė Daniją, Italiją, Belgiją, Ispaniją, Prancūziją bei Portugaliją.
Remdamasi dviem Europos Teisingumo Teismo nutarimais, Komisija teigia, kad nėra pagrindo valstybėms narėms įvesti didesnius mokesčius už įmokas į užsienio pensijų fondus nei už tokias pačias įmokas į šalių pensijų fondus.
Reuters-ELTA