Jei rytais pykina (nėščiąją)...
Taip atsitinka, nes sumažėja cukraus kiekis kraujyje. Todėl suvalgykite angliavandenių turinčio maisto, pavyzdžiui, sausainį, pyrago gabalėlį. Patartina valgyti dažnai ir po nedaug. Gerkite daug skysčių. Labai tinka imbiero ar aviečių lapų arbata.
Jei vaikas susitrenkė galvytę...
Audinio gabalėlį ar servetėlę sumirkykite šaltame vandenyje ir dėkite ant sumuštos vietos. Kai servetėlė sušils, ją pakeiskite. Jei įtariate smegenų sutrenkimą, tai yra jei vaiką pykina, jam svaigsta galvytė - nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Jei mažylis išgėrė kokių nors vaistų...
Tučtuojau vaikui sugirdykite kuo daugiau šilto vandens (kad išsivemtų) ir, be abejo, skubiai kvieskite greitąją medicinos pagalbą. Vaistų, kuriuos vaikas išgėrė, pakuotę būtinai parodykite medikams.
Jei nusideginote verdančiu vandeniu...
Nudegintą vietą iškart pakiškite po tekančio šalto vandens srove ir laikykite ne trumpiau kaip 10 minučių. Jei nudegęs plotas didesnis kaip 5x5 cm, kvieskite medikus arba savo transportu nuvykite į gydymo įstaigą. Sužalotą vietą uždenkite švariu audiniu arba bintu. Jokiu būdu nebadykite susidariusių pūslių, nieko ant jų netepkite ir nebarstykite.
Jei išaugo miežis...
Keliskart per dieną dėkite vaistažolių pavilgus ar kompresus. Galite pasidaryti gydomosios košelės: 100 g porų virkite, kol suminkštės. Šią košelę užtepkite ant sterilaus tvarsčio ir atsargiai uždėkite ant miežio. Orkaitėje iškepkite svogūną. Kai truputį atauš, iš vidurio išpjaukite gabalėlį masės ir uždėkite ant skaudamos vietos. Laikykite, kol atšals.
Jei skauda gerklę...
Vandens stiklinėje ištirpinkite du šaukštelius acto ir tiek pat medaus. Šiuo tirpaliuku tris kartus per dieną skalaukite gerklę. Prieš kiekvieną procedūrą tirpaliuką ruoškite iš naujo.
Jei skauda galvą...
Pamirkykite servetėlę obuolių acte ir uždėkite ant kaktos. Tada galvą apvyniokite skarele ir ramiai pagulėkite. Skausmas tikrai praeis.
Jei jaučiatės pavargusi...
Į šalto vandens stiklinę įpilkite du valgomuosius šaukštus acto ir šiuo tirpalu ištrinkite visą kūną. Jei nuovargį jaučiate tik kojose, minėtu tirpalu ištrinkite kojas.
Jei suviduriavote...
Paimkite lygiomis dalimis ajero šaknų, ąžuolo žievės ir sidabražolės šaknų. Arbatinį šaukštelį šio mišinio kelias valandas palaikykite stiklinėje vandens, po to pavirinkite ant silpnos ugnies ir nukoškite. Paruoštą antpilą išgerkite mažais gurkšneliais. Viduriavimą stabdo ir česnakas. Kelias jo skilteles įmeskite į verdantį vandenį ir truputį pavirinkite. Tada perkoškite, skystį išgerkite.
Jei kamuoja karpos...
Jas bandykite išnaikinti vitaminų E ir C tepaliuku. Šį tepaliuką sumaišius su smulkintomis erškėtuogėmis, gydymas bus dar efektyvesnis.
Jei labai susinervinote...
Atsigulkite ant žemės arba atsisėskite ant kėdės. Giliai įkvėpkite ir, sulaikę kvėpavimą, pamažu įtempkite visus kūno raumenis. Nekvėpuokite 5-6 sekundes, paskui lėtai iškvėpkite, atsipalaiduokite. Pratimą pakartokite.
Tinka ir štai toks pratimas: atsigulkite ant nugaros ir sulenktas kojas laikykite taip, kad pėdos remtųsi į grindis. Giliai įkvėpkite ir smarkiai suspauskite kelius. Nekvėpuokite kelias sekundes, po to lėtai iškvėpkite, kelius atpalaiduokite. Pratimą pakartokite.
Jei gydotės žolelėmis...
Atminkite, jog nepatartina gydytis žolelėmis, surinktomis prieš kelerius metus - jos per tiek laiko praranda gydomąsias savybes. Žoleles laikykite sandariame inde sausoje vietoje, nes drėgmėje veisiasi mikroorganizmai. Vaistažolių antpilų neruoškite (nevirinkite) aliuminiuose, variniuose ir skardiniuose induose. Neprisiruoškite daug nuoviro - pasigaminkite tiek, kiek reikės parai, mat vėliau nuoviras praranda gydomąsias savybes. Negerkite šalto nuoviro - šiltas yra daug naudingesnis, sveikesnis.