"Kokiais atvejais draudėjai privalo "Sodrai" pranešti apie apdraustojo nedraudiminį laikotrapį?" - klausia laikraščio skaitytoja Joana J. iš Druskininkų
Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktoriaus įsakymu yra patvirtintos pranešimo taisyklės ir formos, kurios galioja nuo rugsėjo 1-osios. Per 3 darbo dienas socialinio draudimo skyriui reikia pranešti, kai dirbančiajam suteikiamos atostogos kvalifikacijai tobulinti ir už šį laikotarpį nemokamas darbo užmokestis, kai apdraustajam suteikiamos kūrybinės ar mokslo atostogos, kai neatvykstama į darbą administracijai leidus, kai apdraustajam - seneliui, senelei ar kitiems giminaičiams - suteikiamos atostogos vaikui prižiūrėti, kol šiam sueis 3 metai.
Dar dviem atvejais "Sodrai" pranešama nustatytų aplinkybių pasibaigimo diena: kai apdraustajam laikino nedarbingumo laikotarpiu, vadovaujantis nedarbingumo pažymėjimu bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų išdavimo taisyklėse nustatyta tvarka, buvo išduota medicininė pažyma (forma Nr. 094/a) ir už šį laikotarpį darbo užmokestis nemokamas. Kitas atvejis - kai apdraustasis nušalinamas nuo darbo, padaro pravaikštą be svarbios priežasties ir už tas dienas jam nemokamas atlyginimas ir, aišku, nemokamos įmokos "Sodrai".
Visa tai daroma dėl to, kad būtų tiksliai suskaičiuojamas nedraudiminis laikotarpis, nes už tą laikotarpį apdraustasis nemoka "Sodrai" ir pats nedraudiminiu laikotarpiu negautų įstatymais nustatytų ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės ar tėvystės, ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar profesinės ligos pašalpų.