• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sigitas STASAITIS

Ankstesniame "Akistatos" numeryje rašėme apie šiaulietę S. Sakalauskienę, dėl policininkų abejingumo negalėjusią atgauti paklydusios ir miške žuvusios motinos kaulų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau S. Sakalauskienė toli gražu ne vienintelė, nusivylusi policijos pagalba ieškant be žinios dingusio artimojo.

REKLAMA

"S.Sakalauskienės policininkai bent atsiprašė, o kad aš negalėjau surasti ligoninėje merdinčio vyro, iki šiol visiems vienodai", - piktinasi vilnietė drabužių lygintoja Rasa Grigienė. Jos sutuoktinis be sąmonės gulėjo sostinės ligoninėje. R. Grigienė su draugais lakstė po sostinę eidama iš proto, o medikai ir policininkai abejingais veidais tikino, kad jokio R. Grigo ligoninėje nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Vos artimieji R. Grigą surado ligoninėje, po kelių dienų vyras mirė. Šiandien R.Grigą galima pamatyti nebent Lietuvoje filmuotame kino filme "Elžbieta I", kur buvęs profesionalus jojimo treneris masinėje scenoje vaidino kavaleristą.

"Medikų ir policininkų abejingumas svetimai nelaimei atėmė kelias paskutines dienas, per kurias, iki užgęstant Romualdo gyvybei, galėjome pabūti kartu," - nusiminusi našlė R. Grigienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dingo važiuodamas troleibusu

Paskutinį kartą Rasa Grigienė savo sutuoktinį matė pernai šiemet rugpjūčio 27-ąją.

Apie 15 valandą paskambinęs žmonai į jos mobilaus ryšio telefoną, R. Grigas pranešė troleibusu važiuojąs slaugyti savo motinos. Sostinės Naujininkų rajone gyvenanti 88 metų Romualdo motina - sunki, iš lovos nesikelianti ligonė.

REKLAMA

Po valandos R. Grigienė jau veltui bandė prisiskambinti sutuoktiniui - jo telefonas buvo išjungtas. Rasa prisiskambino anytai, tačiau nusiminusi senutė negalėjo marčiai pasakyti nieko paguodžiančio - sūnus pas ją taip ir nepasirodė.

Nesulaukusi vyro sugrįžtant per naktį, žmona į darbą siuvykloje išėjo labai sunerimusi - per kartu nugyventus 17 metų nė sykio nėra buvę, kad Romualdas būtų negrįžęs per naktį ar užgėręs.

REKLAMA

Per kitas dvi dienas R.Grigienė apskambino visus vyro draugus, ligonines, policijos įstaigas, važiavo apžiūrėti kūnų į lavonines. Tačiau Romualdas buvo lyg skradžiai žemę prasmegęs.

Artimieji pradėjo savo paiešką

R. Grigas visą gyvenimą atidavė žirgų sportui. Jis buvo profesionalus raitelis, Vilniaus valstybiniame žirgyne 40 metų dirbo jojimo treneriu. R. Grigas ne kartą raitas filmavosi kuriant meninius bei dokumentinius kino filmus, televizijos siužetus. Paskutinį savo vaidmenį R. Grigas atliko 2005 metais. Tuomet užsienio kompanijai Lietuvoje filmuojant garsųjį kino filmą "Elžbieta I", R. Grigas buvo pakviestas masinėje scenoje suvaidinti kavaleristą. Pamatę, kaip šauniai jis laikosi balne, filmo kūrėjai trenerį filmavo pirmosiose kavaleristų eilėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau prapuolus R. Grigui, jo žmonai ne kino filmai rūpėjo. Į pražuvusiojo paieškas įsijungė ne tik sutuoktinių vaikai iš pirmųjų santuokų, bet ir R. Grigo 15 metų treniruota auklėtinė Margarita Borodavičenko. Tik visos komandos pastangomis, suradus įtakingų užtarėjo, pavyko pasiekti, kad rugpjūčio 28-ąją Žirmūnų policijos nuovadoje būtų paskelbta oficiali R. Grigo paieška ir pradėtas ikiteisminis tyrimas.

REKLAMA

Tačiau matydami, kad užvedę bylą pareigūnai nepakrutina nė piršto, dingusiojo artimieji bei draugai pradėjo savo paieškas. Paskutinę rugpjūčio dieną jie keliuose sostinės prekybos centruose bei ant stulpų pakabino skelbimus su R. Grigo nuotrauka.

REKLAMA

Siūlė parduoti dokumentus

Jau kitą dieną R. Grigienė sulaukė kelių žmonių skambučių. Skambinusieji vilniečiai pasakojo matę žmogų iš nuotraukos Naujininkų rajone, tačiau nieko apie negalėjo pasakyti.

Rasą sujaudino kažkokio vyro skambutis. Nepažįstamasis pareiškė žinąs, kad R. Grigas buvo Naujininkų rajone, ir pasiūlė susitikus už 200 litų grąžinti dingusiojo dokumentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Grigo žmona apie pasiūlymą pranešė pareigūnams.

Kartu su R. Grigo artimaisiais į susitikimą nuvyko ir civiliai apsirengęs policininkas. Jis sulaikė 28 metų vyrą, iš tikro turėjusį R. Grigo dokumentus bei mobiliojo telefono dirželį.

Nuvežtas į policijos nuovadą sulaikytasis tvirtino matęs, kaip rugpjūčio 27 dieną išeinantį iš parduotuvės vyrą su ūsais nusekė vietinis chuliganas, pravarde Saniokas. Nuošalioje Panevėžio gatvės vietoje chuliganas vyrą sumušė, iškraustė kišenes ir spruko. Be sąmonės likusį gulėti sumuštąjį išvežė greitosios pagalbos automobilis.

REKLAMA

Įkliuvėlis teisinosi apiplėšime nedalyvavęs, jis turįs tik tuos R. Grigo daiktus, kuriuos pabėgdamas Saniokas išmetęs. Ištardę sulaikytąjį, policininkai apskambino ligonines. Medikai pareigūnams rodė žymiai daugiau dėmesio nei eilinei darbininkei R. Grigienei.

Pensininkas vieną dieną

Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės Lazdynuose registratorės R. Grigienei kelis kartus buvo pareiškusios, kad nei R. Grigas, nei kitas nežinomas panašaus amžiaus vyras pas juos neatvežtas. Na o policininkams registratorės iš karto pasakė, kad rugpjūčio 27-ąją buvo atgabentas pagyvenęs ūsuotas vyras be sąmonės ir be dokumentų.

REKLAMA

Nuskubėję į ligoninę R. Grigo artimieji iš tikro surado palatoje gulintį dingusį Romualdą.

Sumuštasis buvo neseniai atgavęs sąmonę, tačiau nieko neprisiminė. Jis žmonos klausinėjo, kas jį sumušė, prašė iškepti blynų. Tačiau po kelių dienų ligonio būklė smarkiai pablogėjo, žmogus prarado sąmonę ir kelias paras pagulėjęs reanimacijos palatoje užgeso.

REKLAMA
REKLAMA

"Jis buvo pensininkas vos vieną dieną, - liūdnai pasakojo našle tapusi R. Grigienė. - Rugsėjo 15-ąją Romualdui buvo paskirta pensija, o rugsėjo 16-ąją jis mus paliko".

Dėl to, kad artimieji negalėjo R. Grigo rasti Greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje, jos atstovas ryšiams su visuomene Paulius Vindžigalskis dalį kaltės verčia policijai. Atstovas spaudai pripažino, kad įvykus klaidai informatorė galėjo nerasti įrašo ir artimiesiems nepranešti apie R. Grigą. Tačiau ligoninė - P.Vindžigalskis teigė pats patikrinęs - tikrai nedelsdama informavo policiją apie nežinomą sumuštą pacientą be sąmonės ir dokumentų.

"Man vienodai, kas su kuo žinybose nesusikalbėjo. Romualdo man niekas nebeprikels", - sakė našlė.

Reikia ne raudoti, o ieškoti

Savo artimųjų aktyviai ieškojusios S. Sakalauskienė ir R. Grigienė jau turi patirties, kaip ieškoti dingusiųjų be žinios. Pasak šių moterų, nereikia tikėtis, kad policininkai nuo pirmos dienos imsis aktyvių paieškos veiksmų.

Artimajam dingus be žinios, moterys patarė ne raudoti, o patiems pradėti paiešką. Iš pradžių reikia apskambinti pražuvusiojo pažįstamus ir draugus, kuo daugiau išsiaiškinti, kur pražuvėlis paskutinį kartą matytas, kur ketino ir galėjo nukeliauti. Ir šiaulietė, ir vilnietė įsitikino, kad paieškos pradžioje viena efektyviausių priemonių - skelbimai apie dingusįjį. Juos geriausia kabinti ten, kur daugiausiai žmonių - parduotuvėse.

REKLAMA

"Jei pats, užuot ieškojęs, tik sėdėsi ir aimanuosi, gali savo artimojo ir nebepamatyti. Lietuvos pareigūnai lyg ir išmokyti dirbti, tačiau svetimoms ašaroms jie neretai abejingi", - įsitikinusios ir S. Sakalauskienė, ir R. Grigienė.

R. Grigienės nuotr.

(Grigas-1, Grigas-2, Grigas-3) R. Grigas raitas filmavosi daugelio kino filmų masinėse scenose. Paskutinę savo rolę jis atliko garsiajame Vilniuje filmuotame kino filme "Elžbieta".

(Grigas-4) Filmuodamasis R. Grigas (viduryje) susipažino su garsiais šalies aktoriais.

(Grigiene) Našle tapusi R. Grigienė liūdi ir dėl to, kad dėl medikų ir policininkų abejingumo ji galėjo trumpiau matytis su merdinčiu sutuoktiniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų