Ateinančią savaitę didžiausia pasaulyje verslo programinės įrangos gamintoja “Microsoft” pristatys originalios laisvalaikio “užmušinėjimo” priemonės 3° (threedegrees) “beta” versiją. Su ja kompanija tikisi užkariauti “interneto kartą” - visus tuos, kuriems dabar nuo 13 iki 24 metų.
3° (http://threedegrees.com) svetainėje lankytojams kol kas siūloma užsiregistruoti nurodant savo el. pašto adresą. Jiems žadama iš karto pranešti, kai programos “beta” versija bus paskelbta viešai.
3° receptas palyginti paprastas: P2P technologija suplakta su interneto žinučių programa, pagardinta virtualiam flirtavimui skirtais animacijos elementais, kolektyvinio muzikos klausymosi galimybe ir iškepta ant karštos bendrauti trokštančių jaunuolių entuziazmo ugnies.
Kurdama ši produktą “Microsoft” pasielgė netradiciškai: pirmiausia išnagrinėjo, ko reikia ne jai pačiai, bet vadinamajai “interneto kartai”, kuri užaugo su pasauliniu tinklu ir jaučiasi jame kaip žuvis vandenyje. 2000 m. “Microsoft” vadybininkė Tammy Savage atsirinko 12 ką tik koledžus baigusių jaunuolių, atsivežė juos į Sietle (kuo toliau nuo stagnacijoje skendinčio Redmondo) išnuomotą namą ir pasiūlė sukurti verslo planą: nustatyti, kokio pobūdžio programinės įrangos sprendimus labiausiai vertintų jų bendraamžiai. Jaunuolių grupė ėmėsi gvildenti būsimus produktus, skirtus būtent “interneto kartai”. Tikslinė vartotojų grupė buvo pasirinkta neatsitiktinai: išnagrinėjus 13-24 metų amžiaus žmonių interneto vartojimo įpročius nustatyta, kad jie visiškai skiriasi nuo to, kaip tinklu linkę naudotis kitų amžiaus grupių vartotojai. Jaunųjų ekspertų išvados buvo labai aiškios: “interneto kartai” reikia efektyvesnių ir patogesnių virtualus bendravimo priemonių. Šiems žmonėms technologija - ne įrankis, bet aplinka. Pasimatymai, flirtas, pokalbiai ir muzika - štai svarbiausi dalykai, kuriuos turėjo sujungti išskirtinai jauniems skirtas būsimas “Microsoft” produktas. Jį kurti taip pat buvo patikėta jauniems - 2001 m. T. Savage subūrė jaunų Harvardo, Princetono bei kitų mokymo įstaigų absolventų komandą ir pradėjo kurti 3°. Vėliau prie jų prisijungė “rimti” “Microsoft” programuotojai, rūpinęsi produkto integravimu į “Windows XP” ir “MSN Messenger”.
Kol dar nėra pristatytos “beta” versijos, apie šią naujovę galima spręsti tik iš “Microsoft” pateiktų apibūdinimų. Tai būsianti vartotojų grupėms skirta interneto žinučių programa. Vienoje grupėje galės būti iki 10 virtualaus bendravimo entuziastų, tačiau kiekvienas vartotojas panorėjęs gali dalyvauti ir kitų grupių veikloje bei palaikyti ryšį su jų nariais. Įsidiegus 3° tereikės pakviesti draugus burtis į grupę. Ant kompiuterio darbastalio bus pateiktas jūsų grupės atvaizdas - programos siūlomas paveikslėlis, kurį galima pakeisti kitu ar tikra savo draugų skaitmenine nuotrauka. Prisijungę prie interneto apie tai pranešite kitiems savo grupės nariams ir jie galės kalbėtis su jumis interneto žinutėmis, kurias matys ir kiti jūsų grupės nariai. Jei norėsite parodyti draugams nuotrauką, tereiks paprasčiausiai nutempti ja pele ant piktogramos ir ją pamatys visi. Grupės nariai kartu galės klausytis tos pačios muzikos: kiekvienas galės papildyti bendrą grupės grojaraštį savo siūlomais įrašais, kuriuos bus galima išklausyti spragtelėjus nuorodą. Į grojaraštį bus galima įtraukti 60 dainų - maždaug 6 CD. Pasinaudojus P2P technologija įrašai MP3, “Windows Media Audio” ar WAV formatais grupės nariams bus siunčiami iš jų savininko kietojo disko. Virtualų bendravimą paįvairins įvairios animacinės priemonės, vadinamieji “mirksniukai” - nepakeičiami flirtavimo elementai.
Tie, kurie norės išbandyti 3° “beta” versiją, privalės turėti “Windows XP” operacijų sistemą su įdiegtu pirmuoju pataisų rinkiniu (“Service Pack 1”), “Windows Peer-to-Peer Update” papildymą, kurį “Microsoft” jau baigia ruošti ir ketina pateikti artimiausiu metu, bei interneto žinučių programą “MSN Messenger 5”. 3° žadama platinti nemokamai.
Beje, kodėl pasirinktas būtent toks programos pavadinimas? 3° - tai ne oro temperatūra ar alkoholinio gėrimo stiprumas. Jaunieji kūrėjai rėmėsi vadinamąja 6 atskirties laipsnių teorija, tvirtinančia, kad kiekvienas žmogus mūsų planetoje pažįsta bet kurį kitą per 6 tarpininkus. T.y. kad visada galima surasti jums niekad nematytą žmogų, kad ir iš kito pasaulio krašto, kuris per 6 vienas kitą pažįstančių žmonių grandinę “pasiekia”jus pačius. 3° sukūrę jaunuoliai nusprendė šią grandinę sutrumpinti perpus - iki 3. Ką gi, pasaulis tapo dar mažesnis.