Pernai senatorei Hillary Rodham Clinton (Hilari Rodham Klinton) sutartis dėl jos knygos leidybos atnešė 1,1 mln. dolerių (per 3 mln. litų), bet ši suma nublanksta palyginus su daugiau nei 9 mln. dolerių (apie 27 mln. litų), kuriuos jos vyras Billas Clintonas (Bilas Klintonas) uždirbo visame pasaulyje perskaitęs dešimtis pranešimų.

Kadenciją baigęs Jungtinių Valstijų prezidentas, 2001 metais iš užimamų pareigų pasitraukęs turėdamas milijonus teisinių įsiskolinimų, kurie smarkiai išaugo dėl jam inicijuoto apkaltos proceso, už vieną pasakytą kalbą dažnai gauna daugiau nei jo žmona uždirba per visus metus, būdama Niujorko valstijos senatore nuo demokratų partijos, teigiama remiantis penktadienį paskelbta senatorės pajamų deklaracija.

Buvusiai pirmajai šalies poniai, kuri 2002 metais Senate uždirbo 150 tūkst. dolerių (apie 450 tūkst. litų), už neseniai išleistą autobiografiją "Gyvoji istorija" (Living History) buvo sumokėta daugiau kaip 1,1 mln. dolerių. Knygai vos pasirodžius, per pirmąją dieną buvo išgraibstyta 200 tūkst. jos kopijų. Leidybos verslo žinovai tvirtina, kad iš viso už atsiminimus senatorė gaus apie 8 mln. dolerių (apie 24 mln. litų).

Tačiau kadenciją baigęs prezidentas už kalbą, kurią pasakė kino studiją "Universal Studios" ir televiziją "Universal Television Group" valdančios finansinės grupės "Vivendi Universal" surengtame Sandanso kino festivalyje, Jutos valstijoje, susižėrė 150 tūkst. dolerių (apie 450 tūkst. litų).

Eilinė Billo Clintono kalba kainuoja 125 tūkst. dolerių (375 tūkst. litų): pavyzdžiui, tokia suma buvo įvertinti jo pranešimai Kalifornijos Universal miesto Judaizmo universitete bei Australijos Adelaidės moterų ir vaikų ligoninėje.

"Reuters"-BNS


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų