• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ministro R.Šukio pamokos provincijoje

Irena ZUBRICKIENĖ

- Policininkui svarbiausia - labai greitai atvykti į įvykio vietą ir mandagiai bendrauti su žmonėmis, o paskui - kas jau bus, tas bus, - Lietuvos vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovas Raimondas Šukys savo pavaldiniams provincijoje kalė į galvas pagrindines darbo taisykles. - Suprantama, pareigūnas nesugrąžins pavogtos vištos ar malkos kiekvienam nukentėjėliui, tačiau, kaip jau esame patyrę, žmogus mažiau pyks, jeigu atskubėjęs policininkas jį užjaus.

REKLAMA
REKLAMA

Policininkas - ne darbinis arklys

Tokias pamokas ministras, atlydėtas kelių aukštų VRM pareigūnų, dėstė Marijampolėje. Į susitikimą buvo pakviesta apie 30 Marijampolės apskrities policijos komisariatų ir jų padalinių bei skyrių vadovų. Jie įpareigoti lektorių pamokymus ir patarimus perduoti savo pavaldiniams.

REKLAMA

Renginys buvo skirtas ministro pažinčiai su minėto regiono komisariatų darbuotojais. Taip pat siekta ieškoti, kaip pagerinti policijos įvaizdį. Beje, ministras teigė iki šiol net nežinojęs, kad Lietuvoje yra tiek daug policininkų, besiskundžiančių dėl visiškai negauto atlygio už dirbtus viršvalandžius. Jis bandė guosti pareigūnus:

REKLAMA
REKLAMA

- Netrukus Seimas galutinai nutars dėl apmokėjimo už viršvalandžius. Problema, tikiuosi, bus išspręsta. Tačiau bijau, kad dėl papildomų pinigų gali atsirasti daug norinčiųjų dirbti už du ar net tris, o pervargęs, "nuvarytas", "išsunktas" pareigūnas policijoje - tuščia vieta, todėl čia negalima perlenkti lazdos. Juk policininkas - ne darbinis arklys, kurį, išsunktą kaip citriną, belieka nuvaryti į pensiją dar iki 50 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie įvairias naujoves kalbėjęs ministras neslėpė, kad neretai ir policijos "dirvonuose" norima ką nors padaryti "kaip geriau", o išeina - "kaip visada".

Ministras išbandė pagalbos įrangą

Tas "kaip visada" nutiko ir Marijampolės policininkams, kokį mėnesį džiūgavusiems, kad savivaldybė padovanojo apie 50 skubios pagalbos įrenginių, kurie dabar jau baigiami įrengti vienišų pagyvenusių žmonių namuose, iki šiol buvusiuose be jokio susisiekimo ryšio. Tai telefono aparatas su pulteliu, kuriame yra du mygtukai. Esant reikalui, žmonės gali spausti bet kurį mygtuką, nerinkdami jokio numerio, ir tikėtis pagalbos. Taip nustatyta ir sutarta, kad susisiekimo paslaugą teikiančios ryšio bendrovės operatoriai turi sureaguoti į mygtuko signalą per minutę: atskambinti klientui, pasiteirauti, kokios pagalbos reikia, ir ją organizuoti. Tokių įrenginių jau yra ir kituose Lietuvos rajonuose.

REKLAMA

Savo vizitą į Marijampolę suplanavęs VRM vadovas R. Šukys buvo nematęs minėtos įrangos, tad, kaip sakė, pats labai norėjo pačiupinėti mygtuką. Jam ir jo palydai buvo pasiūlyta apsilankyti Sasnavos seniūnijoje, Surgučių kaime, atokiame vienkiemyje. Čia gyvena vieniša Petronė Daukšienė (85 m.). Dar gana geros sveikatos pensininkė jau apie 10 metų yra našlė, vaikų neturi, o artimiausius giminaičius jai, anot pačios, atstoja rūpestingos seniūnijos darbuotojos.

REKLAMA

Per keletą pastarųjų metų atokaus vienkiemio šeimininkė triskart tik per plauką nenukentėjo nuo ją aplankiusių sukčių. Sveika nuovoka diktavo Petronei, kad tos trys viešnios, dukart siūliusios našlės pensijos priedą, trečią kartą - "100 litų dadėčką nuo Pakso", buvo apgavikės. Deja, ketvirtą kartą senutė vis dėlto buvo nuskriausta: socialine darbuotoja apsimetusi apgavikė gudrumu pavogė jos ką tik gautą pensiją - 450 litų (šis nusikaltimas liko neištirtas). Štai todėl Petronė, iki tol gyvenusi be jokio telefono, labai nudžiugo, kai apylinkės inspektorius pasiūlė jos namuose įrengti vadinamąjį "mygtuką". Už dyką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Mygtukas" nepateisino lūkesčių

Pas P. Daukšienę atvykusi VRM delegacija, lydima aukštų Marijampolės savivaldybės ir policijos vadovų, norėjo įsitikinti, kad skubios pagalbos mygtukas veiksmingas ir reikalingas. Ministro R. Šukio paprašyta pensininkė nuspaudė mygtuką, tačiau... Praėjo daugiau nei 10 minučių, kol močiutei atskambino operatorė. Pastarąją mobiliojo telefono skambučiu teko raginti iš trobos į kiemą išbėgusiam Marijampolės policijos nuovados vadovui Arvydui Magonitaičiui. Šis pareigūnas klausinėjo atsiliepusios operatorės, kodėl niekas nesureagavo, ir prašė kuo greičiau paskambinti, išdavė, kad sodyboje eksperimentuojama ir vieši VRM ministras.

REKLAMA

Kai operatorė pavėluotai paskambino P. Daukšienei, močiutė, paėmusi ragelį, droviai tikino, kad jai nereikalinga jokia pagalba, tik to prašę aukšti svečiai. Tuomet telefono ragelį perėmė ministras R. Šukys. Prisistatęs pareigūnas išgirdo suglumusios operatorės pasiaiškinimą, kad įvyko klaida: ji, gavusi signalą, esą operatyviai atskambino visai kitam abonentui. Ministras neslėpė apmaudo, kad tokios klaidos kaina kitą kartą gali būti net žmogaus gyvybė: esą jeigu sodyboje šeimininkautų plėšikai, net ir suspėję paskambinti vienišiai nesulauktų reikiamos pagalbos.

REKLAMA

- Dar kartą viską peržiūrėsime dėl minėtų įrenginių, kalbėsimės su bendrovės vadovais, o dabar liūdnai išgarsinta apmaudi klaida jiems bus antireklama, todėl, manau, klaidas bus skubama taisyti, - sakė A. Magonitaitis.

Drąsą skatino... knygele vaikams

Vizito Marijampolėje metu ministras ir jo pavaldiniai, susitikę su grupele Suvalkijos pareigūnų, labai ragino juos skųstis, ginčytis, siūlyti, diskutuoti, tačiau uniformuotieji klausytojai buvo tylūs, tarsi apskritai būtų linkę tik paklusti ir vykdyti. Galbūt vyrus sutrikdė VRM darbuotojos, sociologijos doktorantės Eglės Vileikienės aptarti visuomenės ir pareigūnų socialinės apklausos rezultatai apie policijos darbą. Pagal apklausą, policijos įvaizdis Lietuvoje vis dar prastas, tarsi policija tebestovėtų, kaip yra viešai teigęs Marijampolės rajono apylinkės prokuratūros vadovas Rimas Bradūnas, ant molinių (greitai dūžtančių, netvirtų) kojų. Pareigūnai įdėmiai klausėsi visų teiginių, tačiau iš tylių replikų ir veidų buvo galima įtarti, kad jie nelinkę priimti tyrimo rezultatų šimtu procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad nuliūdinti pareigūnai pralinksmėtų, VRM sekretorius Stanislovas Liutkevičius ir šalies policijos generalinio komisaro pavaduotojas Kęstutis Tubis pasidalino VRM planais policijos įvaizdžiui gerinti. Kalbėta apie būtinybę Lietuvoje turėti daugiau mokslo įstaigų, ruošiančių eilinius policininkus, apie padidintas stipendijas studentams, apie augsiantį policininkų uždarbį.

REKLAMA

Permainos laukia ir komisariatų vadovų: planuojama, kad jie bus keičiami kas keleri metai. Lektoriai pateikė mokslininkų išvadą, kad patys sėkmingiausi vadovavimo metai komisarams yra tretieji - penktieji, o po 7 darbo toje pačioje vietoje metų vadovai pradeda "tingėti, nenorėti, bodėtis".

K. Tubis akcentavo, kad policijoje reikalingi tik gerai fiziškai pasiruošę ir nuolat besitreniruojantys pareigūnai, tad artimiausiu metu planuojamas - kovinės parengties kvalifikacinis egzaminas visiems pareigūnams (ir vadovams).

REKLAMA

- Baisu, kai septyni policininkai vaikosi nepilnametį, kol šis galiausiai pabėga, - ir juokais, ir rimtai kalbėjo svečias. - Pareigūnui privalu bėgti greičiau už tokį sprunkantįjį ir, nepamirškime, ta pačia kryptimi!

Renginys buvo užbaigtas spalvingos mokomosios knygelės, skirtas moksleiviams, pristatymu.

- Su ja bus drąsiau eiti į mokyklas! - garantavo kažkuris iš aukštų svečių, ragindamas kiekvieną policininką dažnai eiti į mokslo įstaigas, susitikti su įvairaus amžiaus moksleiviais ir kviesti rinktis policininko profesiją.

REKLAMA
REKLAMA

Irenos ZUBRICKIENĖS nuotr.:

- VRM vadovas R. Šukys džiaugėsi atvykęs pas P. Daukšienę - tai jam priminė senelių sodybą.

- Tiek prabangių automobilių vienu metu Petronės sodyboje niekada nebuvo

- Petronė Daukšienė prieš vizitą ramiai miegojo ir lauktuvių ministrui neruošė

- Garbūs svečiai nusivylė skubios pagalbos įrenginiu, kurio signalą ryšio operatorės pramiegojo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų