• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Be visuomenės pagalbos kova su nusikalstamumu neįmanoma

Dainius RADZEVIČIUS

HIPOTEZĖS PASITVIRTINO

Teisės instituto atliktas tyrimas patvirtino hipotezę, kad atotrūkis tarp policijos bei gyventojų ir iš to kylantis gyventojų nepasitikėjimas - viena svarbiausių priežasčių, lėmusių įvykius Raseiniuose. Gyventojų apklausa parodė ir bendrą jų nepasitikėjimą policija, ir konkrečius įvykius bei veiksnius, kurie sukėlė ir iš dalies pateisina tokias jų nuostatas.

REKLAMA
REKLAMA

Ypač svarbi yra tyrimo išvada apie galimas gyventojų ir policijos bendradarbiavimo perspektyvas. Tyrimas parodė, kad dirva tokiam bendradarbiavimui yra. Gyventojų, dalyvavusių įvykiuose, apklausa parodė, kad beveik visi supranta, jog tik kartu su policija kova prieš nusikalstamumą gali būti veiksminga. Problema - savitarpio pasitikėjimas, gerų bendradarbiavimo formų paieška, tinkamas piliečių ir policijos pasirengimas tokiam darbui.

REKLAMA

TYRIME DALYVAVO RASEINIŠKIAI

Visuomenės dėmesį įvykiai Raseiniuose patraukė kuomet vietiniai gyventojai be policijos pagalbos ėmėsi priemonių prieš suaktyvėjusias nusikalstamas grupuotes. Policijos pagalbos ignoravimą miestelėnai aiškino nepasitikėjimu ja, jos bejėgiškumu, akivaizdžiu nesugebėjimu sudrausminti nusikaltėlius ir apginti piliečius.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje atlikti nusikaltimų aukų tyrimai parodė, kad didelis nepasitikėjimas policija - kasdieninis, įprastas reiškinys. Gyventojai dažnai nesikreipia į policiją net tuomet, kai galėtų padėti tik policija. Plėšimas - labai rimtas nusikaltimas, bet apie 40 procentų šio nusikaltimo aukų nesikreipia į policiją. Kiekvienas išžaginimas sukelia skaudžius išgyvenimus, bet daugiau negu pusė visų nukentėjusiųjų nesikreipia pagalbos į policiją. Tuo tarpu teisingumo ministras Vytautas Markevičius pabrėžė, jog pasaulinė praktika ir statistika byloja, jog maždaug aštuoni nusikaltimai iš dešimties atskleidžiami būtent padedant visuomenei.

Raseinių gyventojai buvo nepanašūs į kitus Lietuvos piliečius tik vienu aspektu. Užuot prisitaikę prie esamos kriminogeninės situacijos, pabandė imtis aktyvių priemonių, patys padaryti tai, ką, jų nuomone, turėjo padaryti ir nepadarė policija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų