• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bangos išlygina raukšles

Jungtinėse Amerikos Valstijose aprobuotas naujas besiformuojančių "ne pirmos jaunystės" odos raukšlių patempimo metodas. Jo esmė - šiam reikalui panaudojamos šviesos ir radijo bangos.

REKLAMA
REKLAMA

Skirtingai nuo tradicinių būdų (chirurginio, lazerinio, cheminio), kurie veikia odos paviršinį sluoksnį ir kurių veikimo efektas pajuntamas ne taip greitai (prisieina laukti savaites ir mėnesius, kol užgyja žaizdos), naujuoju metodu veikiami poodiniai sluoksniai. Specialiai parinktas bangų dažnis ląstelėse išprovokuoja pasikeitimus, o jaunėjimo efektas jaučiamas kelis mėnesius.

REKLAMA

Šios odos atjauninimo procedūros pagrindinis pliusas yra tai, jog pacientui nereikia slėptis nuo aplinkinių, jis toliau gyvena įprastu ritmu.

Žaislas mamoms

Kvėpuojantis meškiukas - naujas JAV Konektikuto universiteto pediatrų išradimas.

Amerikos mokslininkai pasiūlė kvėpavimo judesius imituojantį meškiuką, kuris gali padėti užmigdyti verkiančius kūdikius. Tačiau atlikus bandymus paaiškėjo, kad šis žaisliukas ramina ne tik kūdikius, bet ir jų motinas. Į kūdikių loveles pusę metų buvo įdedamas "kvėpuojantis meškiukas", ir visą šį laiką kūdikiai kur kas mažiau verkė. Na, o šių mažylių mamos daug rečiau puldavo į depresijas, sėkmingiau kovojo su stresais. Galiausiai dauguma tyrime dalyvavusių motinų prisipažino, kad šio stebuklingojo meškiuko dėka kūdikio klyksmas jų ėmė nebeerzinti...

REKLAMA
REKLAMA

Baseinas ir astma

Belgijoje labai išpopuliarėjo dirbtiniai baseinai. Tačiau pediatrai tuo visai nesidžiaugia - jie diagnozuoja vis daugiau astmos atvejų.

Pasirodo, baseiną pastoviai lankančių vaikų kraujyje padidėja specifinių baltymų koncentracija, liudijanti apie plaučių audinio irimą dėl chloro produktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkų nuomone, chloras sąveikauja su prakaitu bei šlapimu, o iš šių junginių susidarantys kenksmingi produktai labai kenkia plaučiams.

Todėl mokslininkai rekomenduoja baseinuose griežtai kontroliuoti vandens ir oro kokybę bei dezinfekcijai nenaudoti chloro.

REKLAMA

Kaip išgydyti kurtumą?

Genų terapijos dėka Mičigano mokslininkams pavyko išauginti plaukuotas ląsteles viduriniojoje ausyje, mat tokių ląstelių trūkumas, pasirodo, yra viena iš kurtumo priežasčių.

Plaukuotosios ląstelės susijungia su nervų šaknelėmis, per kurias garso signalai patenka į smegenis. Kai kurie kūdikiai gimsta be šių ląstelių, kitiems jos žūsta persirgus infekcinėmis ligomis, senstant ar veikiant toksinėms medžiagoms.

REKLAMA

Atlikę tyrimus su bandomaisiais gyvūnais mokslininkai išskyrė specialųjį geną (MATH 1), kurį įvedė į viduriniosios ausies skystį. Rezultatas nudžiugino - atsirado ir ėmė daugintis plaukuotosios ląstelės, o per nervų šakneles buvo pradėti siųsti garso signalai į smegenis. Mokslininkai mano, jog tai didžiulis pasiekimas gydant kurtumą. Tikimasi, jog nauja technologija leis išgydyti kurtumą išvengiant sunkių operacijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skiepai nuo... rūkymo

Olandų tyrinėtojai pareiškė pradėję kurti vakciną nuo rūkymo. Šios vakcinos veikimo principas - į organizmą įšvirkščiama antikūnų, kurie čia sujungia nikotiną, o dėl to prarandamas noras rūkyti.

Yra žinoma, jog nikotinas stimuliuoja dofamino išsiskyrimą, kurio "dėka" rūkoriai traukdami dūmą jaučia pasitenkinimą.

REKLAMA

Pagal smegenų muziką

Žmonės, kuriuos kankina nemiga, greitu laiku galės ramiai miegoti veikiami savo smegenų muzikos. Unikalią, pasaulyje analogų neturinčią kompiuterinę programą sukūrė Rusijos sveikatos ministerijos mokslinis centras. Toji programa pagal specialųjį algoritmą žmogaus smegenų veiklą atspindinčią encefalogramą perteikia muzikinėmis frazėmis. Konkretaus žmogaus smegenys tai priima kaip savotišką skambesį, kaip pasiruošimą ramiam ir normaliam poilsiui ir organizmui pasiunčia signalus miegoti.

REKLAMA

Džiugi senatvė?

Pagyvenę žmonės, nevengiantys visą naktį praleisti šokių aikštelėje, žaisti šachmatais ar grojantys kokiu nors muzikos instrumentu - ne tik puikiai leidžia laiką, bet ir stiprina savo sveikatą. Bet koks protinis aktyvumas (netgi mokymasis naujo šokio!) skatina naujų nervinių ląstelių smegenyse atsiradimą ir jų dauginimąsi, o tai efektyviai stabdo silpnaprotystės (taip pat ir Alzheimerio ligos simptomų) pasireiškimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokią išvadą padarė JAV mokslininkai, ilgai stebėję 75 metų ir vyresnio amžiaus sulaukusių pensininkų gyvenimą. Buvo nustatyta ir tai, kad Alzheimerio liga vėliau suserga mėgusieji spręsti kryžiažodžius. Ypač palankiai žiūrima ir į žaidimus, kuriuose reikia daug mąstyti...

Ateities ligoninės

Ateities ligoninėse bus "protingos" ir lovos, seksiančios ne tik ligonio būklę, bet ir žinosiančios, kiek ir kokių tablečių pacientui paskirta. Prie tokios kompiuterizuotos lovos bus prijungti specialūs (sensoriniai) davikliai, seksiantys ligonio savijautą. Ten pat bus monitorius, kuriame atsispindės konkretaus ligonio ligos istorija ir eiga, gydytojų įrašai, žinios apie ligonį. Kad būtų tiksliai žinoma, ar ligonis laikosi nustatyto gydymo kurso, specialioje vaistų dėžutėje mokslininkai planuoja įtaisyti monetos dydžio mikrokompiuterį. Vos tik slaugytoja prieis prie ligonio lovos, iš tos dėžutės pasklis specialus, viską paaiškinantis signalas. Manoma, kad tokios "protingos" ligoninės turėtų pradėti veikti netolimoje ateityje.

REKLAMA

Miegą reguliuoja genai

Anglijos neurofiziologai atrado geną, kuris, manoma, turi didelės įtakos mūsų miego periodams ir budrumui. Tasai genas, nustatyta, tampa aktyvus tik hipotalamo ląstelėse (o čia kaip tik ir yra nervų centrai, "vadovaujantys" paros režimų ritmams). "Vieversiams" priskiriamų žmonių smegenyse šis genas turi prailgintą modifikaciją, o "pelėdų" - atvirkščiai.

REKLAMA

Kiviais piktnaudžiauti nereikėtų

Vaikų ypač mėgstamas vaisius kivis nėra toks maistingas, kaip buvo manoma iki šiol. Taip teigia Anglijos mokslininkai. Šį vaisių ypač atsargiai reikėtų duoti vaikams iki penkerių metų, kol alergologai nenustatė imuninės sistemos pasipriešinimo šiame vaisiuje esantiems alergenams.

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad alergiją sukelia kivyje esantys baltymai. Mokslininkai taip pat nurodo, jog vartojant kivius nedideliais kiekiais jokios alerginės reakcijos gali ir nebūti, tačiau su šiuo egzotiniu vaisiumi esą reikėtų būti atsargiems.

Tabake - vaistai nuo išprotėjimo

JAV ir britų mokslininkai nustatė, jog genetiškai pakeistas tabakas gali išskirti antikūnus, saugančius nuo... išprotėjimo!

Pagal atliktų tyrimų su bandomaisiais gyvūnais rezultatus tai esą pasitvirtino šimtu procentų. Be to, paaiškėjo, kad toks preparatas veikia efektyviau ir greičiau nei vakcina, o kainuoja pigiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų