• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Auką žudė visi trys

Alvidas JANCEVIČIUS

V. Stasiulis (24 m.), pasitelkęs J. Garjonį ir A. Litviną, nutarė už blogą, jo nuomone, elgesį su moterimis pamokyti bei sumušti 1965 metais gimusį D. Duburį. Kaip nutarė, taip ir padarė. Pernai, birželio 30-osios naktį, Kretingos rajono Juzumų kaimo gyventojos I. Gončiarikovos sodyboje buvo surengta tikra egzekucija. Aukai galvą vyrai daužė rankomis, spardė. Vėliau teismo posėdyje apklaustas teismo medicinos ekspertas parodė, jog smūgiai į galvą buvę labai stiprūs. V. Stasiulis nukentėjusiajam jų sudavė ne vieną. Ir būtent po jo paskutiniųjų spyrių į galvą D. Duburys liko gulėti kieme atsišliejęs į namo sieną. Po kurio laiko jis pats visas kruvinas atėjo į kambarį ir atsigulė į lovą. Atrodo, viskas turėjo baigtis. Tačiau ne. Po kelių valandų A. Litvinas ir J. Garjonis sugrįžo prie aukos ir mušė toliau... D. Duburys mirė.

REKLAMA
REKLAMA

Negana to, tuo pačiu metu ir toje pačioje vietoje dėl tų pačių priežasčių trijulė padarė tyčinį apysunkį kūno sužalojimą nukentėjusiajam A. Dapkevičiui.

REKLAMA

Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija V. Stasiulį už tyčinį nužudymą nuteisė dešimties su puse metų laisvės atėmimu. Teismas akcentavo, kad D. Duburys mirė ne nuo vieno kurio nors smūgio, tačiau nuo jų visumos. Ir išskirti, kieno iš trijų mušusiųjų smūgiai buvo mirtini, neįmanoma.

Tačiau Lietuvos Apeliacinio Teismo teisėjų kolegija manė kitaip. Išnagrinėjusi bylą pagal nuteistųjų A. Litvino ir V. Stasiulio apeliacinius skundus, ji V. Stasiulio veiką perkvalifikavo į tyčinį sunkų kūno sužalojimą bei paskyrė subendrintą šešerių metų laisvės atėmimo bausmę. Savo sprendimą kolegija motyvavo tuo, jog mušant D. Duburį antrąjį kartą, V. Stasiulis nedalyvavo (miegojo), todėl esą jo tyčia buvusi tik sumušti, bet ne nužudyti nukentėjusįjį.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar jau Apeliacinio Teismo nutarties dalį Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė generalinio prokuroro pavaduotojas. Jo nuomone, teismas nenustatė, jog V. Stasiulis padarė nukentėjusiajam tyčinį sunkų kūno sužalojimą. Tačiau neginčijamai nustatyta, kad būtent jis buvo sumušimo organizatorius. Visa trijulė veikė kartu kaip vykdytojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija prokuroro kasacinį skundą patenkino. Konstatuota, jog iš tiesų nuteistieji nesiekė konkrečių pasekmių. Tačiau smūgiuodami į nukentėjusiojo gyvybei jautrias vietas jie tikrai suprato galimą pavojų gyvybei bei sąmoningai leido tokioms pasekmėms kilti. Ši išvada tinka visiems trims nuteistiesiems bei atitinka bylos aplinkybes.

Todėl Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija Vytauto Stasiulio atžvilgiu paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegijos 2000 metų birželio 6 dienos nuosprendį. Be jokių pakeitimų, be lengvatų ir be amnestijų...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų