Siaučiant uraganiniam vėjui, Lietuvoje apie 70 tūkst. vartotojų liko be elektros energijos, vėtra vartė medžius, plėšė nuo pastatų skardas, Klaipėdoje ir Šilutės rajone pakilo vandens lygis. Praūžusi audra pridarė daugiau nei milijoną litų nuostolių. Šilutėje vėjo greitis siekė iki 32 m/s. Uraganas būna tuomet, kai vėjo greitis siekia 33 m/s.
Kaip rašo "Vakarų ekspresas", didžiausi nuostoliai, kaip jau darosi įprasta - Palangos paplūdimyje. Šįkart vėjas ne tik plovė kopų likučius, bet ir pasikėsino į jūros tiltą. Pasak kurorto Savivaldybės administracijos direktoriaus Rimanto Garolio, tilto gale tarpais sugriauta apie 50 metrų turėklų, pakelta danga. Tiesa, R. Garolis spėjo, kad čia nuostoliai nebus dideli - tiltą bus galima remontuoti naudojant tas pačias medžiagas, mat lentos į jūrą nenuneštos.
Labiausiai nukentėjo nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvių į Klaipėdos pusę esančios kopos, kur nebuvo vežtas smėlis. Anot R. Garolio, sausio pradžioje siautusi audra kurorto paplūdimiams padarė apie 100 tūkst. litų nuostolių - nuplovė žabtvorių, laiptelių ir pan. "Neskaičiuojant tilto ir nuskalauto smėlio, šios audros padaryta žala neturėtų būti mažesnė", - prognozavo administracijos direktorius.
Paplūdimius audra plovė ir Neringoje, tačiau, anot bendrovės "Neringos komunalininkas" vadovo Arūno Burkšo, tai - tikrai ne Palangos variantas. Neringoje taip pat virto medžiai, buvo sulaužytas šviestuvas, kurį Lietuvoje gauti, pasak A. Burkšo, nėra taip paprasta. Vien tai jau esąs kelių tūkstančių litų nuostolis. Apdraskyta Juodkrantės gelbėjimo stotis, tačiau ypač didelės žalos audra, laimei, nepadarė.
Klaipėdos uostas audringą naktį dirbo be incidentų. Anot uosto kapitono Viktoro Lukoševičiaus, naktį iš sekmadienio į pirmadienį vėjo gūsiai siekė net iki 35 m/s, iš uosto kurį laiką buvo neišleidžiami ir į jį neįleidžiami laivai. Išorės reide stovėjo 7 laivai, iš kurių 5 - tanklaiviai. Siautusi audra nesutrikdė ir lėktuvų skrydžių. Meistriškai pilotuojantys Lietuvos lakūnai per didžiulį vėją sugebėjo sėkmingai nusileisti. Tiesa, keleiviams į šonus mėtomi lėktuvai baimės gal ir įvarė, bet ji greitai užsimiršta.
Tokia stichija ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Švedijoje ir Lenkijoje neišvengta ir aukų. Švedijoje 9 metų berniukas žuvo, kai jį užkliudė griūvantis medis. Lenkijoje, Krokuvos miesto centre, vėjo nuplėšta šaka pataikė į galvą 60 metų moteriškei, o nuvežta į ligoninę, ji mirė.
Siaučiant audrai - prie Norvegijos krantų perpus skilo Kipro tanklaivis - į jūrą išsiliejo 290 tonų naftos. Visi 25 tanklaivio įgulos nariai, kurių dauguma - Indonezijos piliečiai - buvo išgelbėti. Kiek anksčiau Airijos jūroje įsisiautėjusi audra paskandino du Airijos žvejybinius laivus. Viename jų dirbo ir du jūreiviai iš Klaipėdos. 46 ir 47 metų lietuvius išgelbėjo pakrantės sargyba, jiedu jaučiasi gerai.