JAV žurnalas „Variety“ pranešė, jog naujame filme apie kompiuterinius žaidimus vaidins Holivudo žvaigždė Leonardo DiCaprio. Filmas kol kas pavadintas kodiniu pavadinimu „Atari“, o jo siužetas turėtų suktis apie legendinės to paties pavadinimo kompiuterinių žaidimų bendrovės įkūrėją Nolaną Bushnellį.

1943-aisiais gimęs Bushnellis kompaniją kartu su savo kolega Tedu Dabney įkūrė 1971-aisiais, tačiau tuomet ji vadinosi „Syzygy“. Po metų kolegos atrado, kad tą patį vardą yra pasirinkusi stogų dengimo įmonė, todėl nusprendė pervadinti bendrovę į „Atari“. Šis žodis reiškia kinų pamėgto loginio žaidimo „Go“ puolamąją poziciją.

Pirmasis žaidimas, kurį sukūrė „Atari“, debiutavo 1972-aisiais, jis vadinosi „Pong“. Tai – į elektroninę erdvę perkeltas stalo tenisas. Vėliau bendrovė sukūrę daug kitų projektų. Tarp jų – ir ankstyvosios konsolės „Atari 2600”, kurios praeityje buvo itin sėkmingos.

Dar vėliau, 1976-aisiais, Bushnellis pardavė bendrovę įmonei „Warner Communications“, o 1979-aisiais ją paliko. Tačiau vėliau sėkmė nuo „Atari“ pradėjo gręžtis. Dabar įmonė yra kitos žaidimų bendrovės – „Infogrames“ – dalis.


Rašyti komentarą...
A
Ada
2008-06-11 10:21:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
TAi asku kad Leonardas DiCaprio yra geras kurejas:))))
Atsakyti
0

r
roshkmas
2008-06-11 13:38:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
jis pilotas geras, o ne kurejas ;]
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų